BIST 4.919
DOLAR 20,33
EURO 21,82
ALTIN 1.265,40
GÜNCEL

AK Partili Ünal'dan 'Adalet Mitingi' açıklaması

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun Maltepe'de 'Adalet Mitingi'nde yaptığı açıklamalara tepki gösterdi.

Hükümetten 'Adalet Mitingi'ne dair ilk açıklama geldi. AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Kılıçdaroğlu'nun mitingdeki sözlerini eleştirerek "Adalet sokakta aranmaz, sandığı ve seçimi yok sayan, isyan çağrısı yapan Kılıçdaroğlu, topluma bir anarşizm sunmaktadır. Kılıçdaroğlu tehlikeli bir oyun oynuyor" dedi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi.
Kılıçdaroğlu'nu parlamentoya ve siyasete saygılı olmaya davet eden Ünal, konuşmasına şöyle devam etti:

TOPLUMA ANARŞİZM SUNMAKTA

"Kılıçdaroğlu tehlikeli bir oyun oynamaktadır. Seçilmiş meşru hükümeti, gayri meşru ilan edemez, bu millet de buna izin vermez. Sayın Kılıçdaroğlu bu milleti sokakla korkutacaksa bu millet 15 Temmuz cehennemini yaşamış ve tanklara göğsünü siper etmiş bir millettir. Meşru siyaset içerisinde, milli iradenin tecelligahının TBMM olduğunu bilerek siyaset yapmalıdır. Kılıçdaroğlu ve arkadaşlarının bilmesi gerekir ki, eğer siz 100 bin kişiye yaslanarak 25 milyon kişinin sandıkta verdiği oyunu yok sayıyorsanız bunun adı faşizmdir.. Adalet sokakta aranmaz, sandığı ve seçimi yok sayan, isyan çağrısı yapan Kılıçdaroğlu, topluma bir anarşizm sunmaktadır. Ünal, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun son olarak Maltepe mitinginde dile getirdiği, MHP'nin de yeni bir açıklama yaptığı "FETÖ'nün siyasi ayağı" eleştirilerine yanıt verdi.

Sitene Ekle
Etiketler