BIST 1.910
DOLAR 13,69
EURO 15,49
ALTIN 784,09
HABER /  POLİTİKA  /  AK PARTİ

AK Parti referandum kampanyası salonda büyük coşku

AK Parti referandum kampanyasını bugün Ankara Arena Spor Salonu'nda görkemli bir tanıtımla başlattı.

Abone ol

AK Parti referandum kampanyasına coşkulu bir başlangıç yaptı. 16 Nisan'da yapılacak halk oylaması için startı veren iktidar partisi Ankara Arena'da gövde gösterisi yaptı.

AK Parti, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Halk Oylaması Tanıtım Toplantısı ile 16 Nisan'da yapılacak halk oylaması için kampanya startını verdi. Partinin kampanya sürecinde meydanlarda çalacağı 3 yeni şarkı da kamuoyu ile paylaşıldı.

Başbakan Binali Yıldırım, salonu dolduran kalabalığa önemli mesajlar içeren bir konuşma yaptı. AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, "Bizde zorlama yok, bizde tehdit yok, bizde korku yok ama korkutmak da yok. Bizde kutuplaşma yok, bizde ayrıştırma yok. Biz dilden değil, gönülden 'Evet' istiyoruz, kalpten 'Evet' istiyoruz." dedi.

"HAYIR" DİYENLER ESER KOYAMAZ

Yeniliğin zor, reformun meşakkatli olduğunu ancak zor diye, meşakkatli diye, yeniliğe direnenlerin, yenilikten kaçanların, tarih sahnesinden kaybolduğunu belirten Yıldırım, "Unutmayalım, korkaklar asla zafer anıtı dikemezler. Değişime, gelişime 'hayır' diyenler ortaya hiçbir eser koyamazlar. Yenilikten korkanlar, tarih yazamazlar. Sultan Alparslan, o kahraman ordusuyla Malazgirt'e gelirken, inanın onun planına 'hayır' diyenler oldu ama o, korkaklara aldırış etmedi ve tarihin akışını değiştirdi." ifadelerini kullandı.

ŞARKI VE SLOGANLAR TANITILDI

İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından Arena'da "Daima millet" filmi gösterildi. AK Parti'nin 'evet' kampanyasında kullanacağı şarkı ve sloganlar çalındı.

YILDIRIM, UĞUR IŞILAK'IN ŞARKISIYLA SALONA GİRDİ

Başbakan Binali Yıldırım, eşiyle birlikte Uğur Işılak'ın yeni "Evet diyoruz" şarkısıyla salona girdi. Karanfiller dağıtan Başbakan Yıldırım, turkuaz renkli bir platformda partilileri selamladı.


BÜLENT ARINÇ CEMİL ÇİÇEK BİNALİ YILDIRIM'IN YANINDA

AK Parti'nin "ağır abileri" de kampanyanın tanıtım toplantısına katıldı. Başbakan Binali Yıldırım'ın yanında Cemil Ciçek, Bülent Arınç ve Mehmet Ali Şahin yer alıyor.

YILDIRIM SALONA GİRERKEN KONUŞTU

Yıldırım, eşi Semiha Yıldırım ile Ankara Arena'ya gelişinde, salon dışında toplanan kalabalık tarafından coşkuyla karşılandı. Buradaki kalabalığa, "Bugün sel oldunuz, Ankara'yı doldurdunuz" diye seslenen Yıldırım, gönüllerinin 80 milyonu alacak kadar geniş olduğunu belirtti. Başbakan Yıldırım, şunları söyledi:

"Bugün Türkiye'nin aydınlık yarınlarına kapı aralayacak, muasır medeniyetler seviyesine ülkemizi ulaştıracak 16 Nisan halk oylaması için resmen kampanyamızı başlatıyoruz. Bugünden itibaren siz değerli yol arkadaşlarım, gençler, hanımefendiler, beyefendiler, bütün teşkilatımız, Bursa, İzmir, Zonguldak, Kütahya, Kepez, Şanlıurfa, Erzurum, Erzincan, Kastamonu, dünürlerim siz de hoş geldiniz. Türkiye'nin her ilinden, ilçesinden, her renginden, her kokusundan ülke insanı 80 milyon akın akın burada ve yükselen bir ses var. Meydanlardan güçlü Türkiye için, sürekli istikrar için kararımız, 'Evet'. İşte karar, işte gelecek."

"TABİİ Kİ EVET" ŞARKISI

Sabahın erken saatlerinde salonu dolduran çok sayıda partili, AK Parti'nin halk oylamasındaki ilk seçim şarkısı "Tabii ki evet"i söyleyerek Başbakan Binali Yıldırım'ı bekledi.

DİKKAT ÇEKEN PANKARTLAR

Başbakan Yıldırım'ın seçim bölgesi İzmir il teşkilatınca hazırlanan, "Mesele memleket olunca teferruat olur siyaset, İzmir'in kararı net evet"  ve "İzmir'in sevdasını bilmek gerek, söz konusu vatansa tabii ki evet" pankartları da dikkati çekti.

Salonda ayrıca AK Parti Gençlik Kollarınca hazırlanan "Türkiye'nin meselesi, gençlerin meselesidir", "Yıkılmadık, yıkılmayacağız, aksine biz daha yeni başlıyoruz" yazılı pankartlar yer aldı.

ERBAKAN, ÖMER HALİSDEMİR VE FETHİ SEKİN POSTERLERİ

Bazı partililer, MHP eski lideri Alparslan Türkeş, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal, eski başbakanlardan Necmettin Erbakan ile 15 Temmuz'da darbe girişiminin engellenmesinde büyük rol oynayan şehit Astsubay Ömer Halisdemir, terör örgütü PKK'nın İzmir adliyesine yönelik saldırısında kahramanlık göstererek şehit olan polis memuru Fethi Sekin'in posterlerini açtı.

RENKLİ "EVET" YAZILARI

Salona kırmızı-beyaz, turuncu-beyaz ve turkuaz-beyaz renklerde "Evet" yazıları asıldı. AK Parti Gençlik Kollarına üye gençlerin grafiti ile yazdıkları "Evet"ler de salonda yer aldı.

EROL OLÇAK UNUTULMADI

Salonda ayrıca 15 Temmuz darbe girişimi esnasından şehit olan AK Parti'nin seçim kampanyalarının yaratıcısı Erol Olçak ile oğlunun portresi yer aldı.

5 MİLYON "EVET" İSİMLİ GAZETE BASTIRDILAR

AK Parti Gençlik Kolları, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Halk Oylaması Tanıtım Toplantısı için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın sisteme ait değerlendirmelerinin yer aldığı, 5 milyon "Evet" isimli gazete bastırdı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafının bulunduğu gazetenin sürmanşetinde "18 maddelik reform, daha güçlü Türkiye, daha fazla demokrasi" ifadelerine yer verildi.

Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin anlatıldığı gazetede, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Yıldırım'ın sisteme ilişkin değerlendirmeleri, geçmiş dönemdeki koalisyon hükümetleri, ihtilaller ve 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin fotoğraflar yer aldı.

Gazetenin "Bu sistemin değişmesi şarttı" başlıklı sayfasında ise Turgut Özal, Süleyman Demirel, Necmettin Erbakan, Muhsin Yazıcıoğlu ile Alpaslan Türkeş'in, başkanlık sistemine ilişkin görüşlerine yer verildi. Gazete partililere ve gazetecilere dağıtıldı. 

İNTERNET AĞINDA DA "EVET"

Katılımcılar için internet hizmetinin de verildiği salonda, kablosuz internet ağının adı "evet", parolası ise "kararımız evet" oldu.

Ankara Arena Spor Salonu'nda bugün başlayan "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Halk Oylaması Kampanya Tanıtım Toplantısı" hazırlıkları için görevliler çalışmalarını gece de sürdürdü.

"EVET" YAZILI BALONLAR ASILDI

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım'ın da katılacağı toplantıya 123 yabancı misyon şefinin davet edildiği duyurulmuştu. Spor salonuna çıkan yollar AK Parti bayraklarıyla donatıldı, 'Evet' yazılı balonlar da asıldı.

ÜÇ YENİ ŞARKI

"Evet diyoruz"

Salonda ilk olarak Uğur Işılak tarafından seslendirilen "Evet diyoruz" adlı yeni kampanya şarkısı çalındı. Işılak'ın seslendirdiği şarkının sözleri şöyle:

"Düşündük inceden ince, evet, biz evet diyoruz, vatan ve millet deyince evet, biz evet diyoruz, artık bahar gelsin diye, bütün yüzler gülsün diye, kavga değil kardeşliğe, evet diyoruz, bayrak bizim, millet biziz, vatan bizim, devlet biziz, memlekettir tek derdimiz, evet diyoruz, bitecek tüm dayatmalar, artık büyük Türkiye var, madem milletindir karar, evet diyoruz, güçlü lider, güçlü devlet, hedefe hız katar elbet, bize düşen son bir gayret, evet, biz evet diyoruz, On beş temmuz bize ne der, iyi düşün, bir karar ver, rahat uyusun şehitler, evet diyoruz, bayrak bizim, millet biziz, vatan bizim, devlet biziz, memlekettir tek derdimiz, evet diyoruz, bitecek tüm dayatmalar, artık büyük Türkiye var, madem milletindir karar, evet diyoruz."

"Milyonlarca evet"

Daha sonra Alper Kış'ın seslendirdiği "Milyonlarca evet" şarkısı paylaşıldı. Kış'ın seslendirdiği şarkının sözleri ise şöyle: 

"Bir olduk birlik olduk, ayrılmayız biz, bir vatanda harman olduk, kardeş olduk biz, 80 milyon tek bir yürek Türkiye'yiz biz, dirilişe evet, yükselişe evet, vatan için millet için milyonlarca evet, sevdamızdan vazgeçmeyiz, baş koymuşuz biz, hep birlikte Türkiye'yiz, tek milletiz biz."

"Evet ile güçlü Türkiye"

Salonda son olarak Ümit Yılmaz tarafından hazırlanan "Evet ile güçlü Türkiye" şarkısına yer verildi. Yılmaz'ın seslendirdiği şarkı da şöyle:

"Evet ile güçlü Türkiye, biz iriyiz, diriyiz, biz beraber kardeşiz, hep birlikte verelim el ele, olsun güçlü bir Türkiye, hep birlikte verelim el ele, evet ile güçlü Türkiye, toprağım, suyumsun benim, evim, ocağım, umudum, yarınım, canım ülkem, güzel vatanım, tek millet ve tek bayrak için, tek devlet ve tek vatan için, hep birlikte verelim el ele, evet ile güçlü Türkiye, tüm şehitler gaziler için, aydınlık bir gelecek için, çocuklar için, yarınlarımız için, evet ile güçlü Türkiye, tek millet ve tek bayrak için, tek devlet ve tek vatan için, hep birlikte verelim el ele, evet ile güçlü Türkiye."

AK Parti'nin halk oylaması kapsamında daha önce sözleri Yalçın Polat'a ait Ceyhun Çelikten'in seslendirdiği "Tabii ki evet" şarkısı kamuoyuyla paylaşılmıştı.

AK Parti referandum startını verdi işte görüntüler

Referandum şarkısı 'Milyonlarca Evet'

AK Parti'nin referandum şarkısı Evet ile güçlü Türkiye

Başbakan Binali Yıldırım'dan önemli açıklamalar

ÖNCEKİ HABERLER
Açıköğretim'de kayıt yenileme süresi uzatıldı
Açıköğretim'de kayıt yenileme süresi uzatıldı
Denizden vinçle çıkarıldı polis alarma geçti
Denizden vinçle çıkarıldı polis alarma geçti
İstanbul hava durumu için Meteoroloji'den kritik uyarı
İstanbul hava durumu için Meteoroloji'den kritik uyarı
Referandumda sandığa gidecekler dikkat yarın son gün
Referandumda sandığa gidecekler dikkat yarın son gün
Ahmet Hakan Şevki Yılmaz için ne dedi?
Ahmet Hakan Şevki Yılmaz için ne dedi?
TSK'dan 7 eleştiriye 7 yanıt başörtüsü kararı
TSK'dan 7 eleştiriye 7 yanıt başörtüsü kararı
Akıncılar Üssü'ndeki FETÖ'cü albayın 31 yıl önceki ifadesi
Akıncılar Üssü'ndeki FETÖ'cü albayın 31 yıl önceki ifadesi
Ailece çıktıkları akşam yemeği sonunda şok yaşadılar
Ailece çıktıkları akşam yemeği sonunda şok yaşadılar
Ankara'da park halindeki 4 araç yandı
Ankara'da park halindeki 4 araç yandı
Beyaz Saray'dan bazı basın kuruluşlarına ambargo
Beyaz Saray'dan bazı basın kuruluşlarına ambargo