HABER /  MEDYA

Ahmet Hakan çileden çıktı! Bu şerefsiz...

MANİSA 'nın Turgutlu ilçesinde spor yapan hamile kadına yapılan çirkin saldırı Hürriyet yazarı Ahmet Hakan'ı da çileden çıkarttı. Bugünkü köşesinde olaya yer veren Hakan ''bu şerefsiz bu cüreti nereden buldu'' diyerek olaya tepki gösterdi.

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan Manisa’nın Turgutlu ilçesinde 4 aylık hamile ve bir çocuk annesi Ebru Tireli'nin (32) evinin yakınında bulunan bir parkta spor yaptığı sırada kimliği belirsiz bir erkeğin saldırısına uğramasına tepki gösterdi.

Hakan "Bu şerefsizin bu cüretinde 'Hamile kadınlar sokakta gezmemeli' diye devlet televizyonunda yapılan kafa ütülemelerinin, 'Kadın şöyle olacak, kadın böyle olmayacak' falan diye kadının hayatına çeki düzen vermeye kalkışanların, devlet katlarına yükselmiş bazı zat-ı muhteremlerin, 'Kadın kahkaha atamaz' falan diye racon kesmesinin. Payı çok ama çok büyüktür"  görüşünü savundu.

BU ŞEREFSİZ BU CÜRETİ NEREDEN BULDU?

Ahmet Hakan'ın "Bu şerefsiz bu cüreti nereden buldu" başlığıyla yayımlanan yazısı şöyle: Manisa'nın Turgutlu ilçesinde şerefsizin teki, parkta spor yapan dört aylık hamile Ebru Tireli adlı kadına "Bir daha burada yürüyüp spor yapmayacaksın" diyerek saldırmış. Ayakkabısını çıkarıp vurmuş, kadını yerlerde tekmelemiş ve kadının kafasını kaldırıma çarpmış.

BU DAVRANIŞIN ARKASINDAKİ NEDEN

Size bir şey söyleyeyim mi? Bu şerefsizin bu cüretinde...“Hamile kadınlar sokakta gezmemeli” diye devlet televizyonunda yapılan kafa ütülemelerinin...“Kadın şöyle olacak, kadın böyle olmayacak” falan diye kadının hayatına çeki düzen vermeye kalkışanların...Devlet katlarına yükselmiş bazı zat-ı muhteremlerin, “Kadın kahkaha atamaz” falan diye racon kesmesinin...Payı çok ama çok büyüktür.Yani ekilenler biçiliyor."Her yerim kapalıydı" dedirten bir çukurdayız. Manisa Turgutlu’da saldırıya uğrayan Ebru Tireli, “Üzerimde montum vardı, her yerim kapalıydı” demiş.

BİR ÇUKURUN İÇİNDEYİZ

İçinde debelendiğimiz çukurun şifreleri işte bu açıklamada gizli. Saldırıya uğrayan bir kadının, kendini “Üzerimde montum vardı, her yerim kapalıydı” demek zorunda hissettiği bir çukurda yaşıyoruz.

KAPALI OLMAYAN KADIN SALDIRIYI HAK EDER ANLAYIŞI

Kadınlara saldıran şerefsizlerle baş etmek kolay...Bizim asıl bilinçaltlarımıza işletilmeye çalışılan, “Kadınlar fazla kapalı olmazsa saldırıyı hak ederler” anlayışıyla mücadele etmemiz gerekiyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Cenazede kızının yüzünü görmek isteyince...
Yükselen dolar için IMF'den açıklama
Eski emniyet müdürüne FETÖ’den tutuklama!
Haberi alır almaz olay yerine koştu gözyaşlarına boğuldu
Suriyelilerden Türk lirasına destek kampanyası
Fay hattı sorgulama 2020 deprem risk haritası MTA
Yorumlar 46 yorum