BIST 5.046
DOLAR 18,64
EURO 19,61
ALTIN 1.077,58
HABER /  GÜNCEL

Ağrılı çobandan canlı yayın!

Ağrı'da aç kalan domuz sürüsü Balkaynak köyüne kadar indi. O anları cep telefonuyla görüntüleyen çoban Harun Kocabey ise izleyicilerden tam not aldı.

Abone ol
Ağrı'nın Balkaynak köyünü domuzlar bastı, koyunlarını otlatan çoban cep telefonu kamerasıyla spikerliğe soyundu. Gayet başarılı biçimde yaşananları sosyal medyada takipçileriyle sonra da televizyon aracılığıyla tüm Türkiye'ye anlatan Harun Kocabey, ekran başındakilerden de tam not aldı.

Ağrı’nın Balkaynak köyünde yaban domuz sürüsü köyü basıp küçükbaş hayvanlara zarar vermek istedi.
 
Merkeze 30 kilometre uzaklıktaki Balkaynak köyü sakinleri küçükbaş hayvanlarını otlatmak için kırsal alana gönderdi. Sabah saatlerinde kırsal alana çıkan küçükbaş hayvanlara saldırmaya çalışan yaban domuzu grubu çobanlar tarafından korkutularak uzaklaştırılmaya çalışıldı. Domuz sürüsü köyün içinden geçerek yine koyun sürüsüne saldırmaya çalıştı. Köylüler tarafından korkutulan domuz sürüsü arka arkaya sürü halinde uzaklaştı.
 
Köy muhtarı İhsan Kocabey, köyde sık sık domuz sürüsü gördüklerini belirterek, bu hayvanların kendilerini tedirgin ettiğini söyledi. Domuz sürüsünün köyden yaklaşık 2 kilometre uzaklıkta bulunan ormanlıktan geldiğini anlatan Kocabey, yaban domuzların küçükbaş hayvan sürüsünü hedef aldığını kaydetti.
 
Çobanlardan Harun Kocabey domuz sürüsünü kovalarken olup bitenleri cep telefonu ile anbean kaydetti. Görüntülerde domuz sürüsünün uzaklaştırılma anları yer alıyor.