HABER /  GÜNCEL

Ağrı imsak vakti iftar sahur saatleri -Sabah akşam ezanı kaçta?

AĞRI İmsakiyesine göre imsak vakti ne zaman giriyor iftar saat kaçta açılacak? Diyanet tarafından Ağrı iftar saati, sahur imsak vakitleri ile sabah, öğle, yatsı ve akşam ezanı saatleri de listelendi. İşte Diyanet imsakiyesine göre saatler;

Ağrı için iftar vakti ve imsak (sahur) saatleri Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan Ramazan ayı imsakiyesi'nde yer alıyor. Ağrı 2018 diyanet imsakiyesinde iftar saatleri ile birlikte sahur imsak vakti ile sabah ve akşam ezanı saatleri de bulunuyor. 

Diyanet bu sene Ramazan ayında verilen fitre miktarını da duyurdu. Buna göre 2018 yılı Fitre tutarı 19 lira olarak belirlendi. Belirlenen bu miktarın, "asgari miktar" olduğu, fıtır sadakasında verilecek miktar konusunda bir üst sınır bulunmadığı ifade edildi.

Peki bugün Ağrı ilimizde iftar saat kaçta açılacak imsak vakti ne zaman girecek? 30 günlük diyanetin Ağrı ramazan imsakiyesinde ezan saatlerini de bulabilirsiniz.

Ağrı İmsakiye 2018 Diyanet sahur - iftar ezan saatleri

İmsak vakti nedir sahur saatlerine dikkat! : Sahur vakti imsak ile biter. Diyanetin yayınladığı 2018 İmsakiyesi'ne göre ilinizde imsak vakti girdiği an oruç tutmak için yeme içmeyi kesmelisiniz. Oruç tutan bir çok kişi ramazanın birinci günü bunu karıştırmakta. Sahur vakti, sabah ezanı okunmadan önce bitmektedir. Sahur vaktinin ne zaman bittiğini öğrenmek için takvim ya da imsakiyelerde yazan imsak olarak geçen kısma bakmanız gerekir.

İLİNİZİN 2018 YILI İMSAKİYESİ İÇİN TIKLAYIN

Kadir Gecesi ne zaman? : Ramazan ayının 27. gecesi olan Kadir gecesi bu yıl, 10 Haziran Pazar gününe denk geliyor.

Ramazan Bayramı ne zaman? : Ramazan ayı 14 Haziran'da bitecek. Ramazan bayramının ilk günü 15 Haziran cumaya denk geldiğinden bu yıl bayram tatili 3 günle sınırla kalacak.

ÖNCEKİ HABERLER
Cemil Çiçek adına hesap açan bakın kim çıktı!
Talimat Başbakan'dan! Korsan taşımacılığa ağır cezalar geldi
Iğdır imsak vakti iftar sahur saatleri -Sabah akşam ezanı kaçta?
Tokat İyi Parti milletvekili adayları YSK kesin isim listesi
Fakıbaba: Herkes konuşuyor ama AK Parti yapıyor
Başakşehir Organize Sanayi Bölgesi'nde korkutan yangın
Yorumlar