HABER /  GÜNCEL

Adnan Hoca'nın evinden çıkan gizemli Tevrat! Polisler şaşırdı...

Adnan Oktar'ın Çengelköy'deki malikanesinde sadece sinegoglarda bulunması gereken tarihi eser niteliğinde el yazması Tevrat ele geçirildiği ortaya çıktı...

ADNAN Hoca olarak bilinen Adnan Oktar’ın Çengelköy’deki malikanesinde tarihi eser niteliğinde eski bir Tevrat ele geçirildi. Ele geçirilen el yazması Tevrat’ın sadece sinagoglarda bulunması gereken çok önemli bir eser olduğu belirlendi. Mali polis, bu çok değerli Tevrat’ın Oktar grubunun eline nasıl geçtiğini araştırıyor

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Adnan Oktar grubunun Çengelköy’deki evi ile Ümraniye’de bulunan bir depoda kamyonlar dolusu tarihi eserlere el koydu. Adnan Oktar grubundan ele geçirilen tarihi eserler incelenmek için Ayasofya Müzesi Müdürlüğü ile Türk İslam Eserleri Müzesi Müdürlüğü’ne gönderildi.

O TEVRAT OKTAR'IN ELİNE NASIL GEÇTİ?.. Adnan Oktar grubundan ele geçirilen el yazmalı Tevrat’ın , sadece Sinagoglarda bulunması gereken nitelikte önemli bir eser olduğunu tespit edildi. Mali polis, Tevrat’ın Adnan Oktar grubunun eline nasıl geçtiğin konusunu da araştırmaya başladı. 

BAZILARI TARİHİ BAZILARI DEĞİL... Türk İslam Eserleri Müzesi’ne gönderilen eserlerden bir bölümünün tarihi eser niteliğinde, bir bölümünün de tarihi eser niteliğinde olmadığı belirtildi.

Yorumlar 3 yorum