BIST 1.329
DOLAR 7,81
EURO 9,34
ALTIN 448,49
HABER /  GÜNCEL

Adana Lise taban puanları 2018 -2019 nitelikli okullar LGS yüzdelik dilimleri

ADANA ilindeki liselerin yüzdelik dilimleri ve 2018 - 2019 dönemi LGS okul kontenjanları belli oldu. e okul üzerinden verilen Adana liseleri 2018 LGS yüzdelik dilimleri EYP ve EDP listesi internethaber.com sitesinde yer alıyor. İşte Adana'daki liselerin durumu;

Abone ol

MEB Adana ili için 2018 - 2019 dönemi LGS yüzdelik dilimlerini e-okul.meb.gov.tr sitesinden yayınladı. Adana ilinde LGS sonuçlarını alan adaylar yüzdelik dilimleri ve liselerin sıralamasına bakarak 2 Temmuz 2018'den itibaren tercihlerini yapacaklar. Adana kentinde tercih işlemleri Türkiye genelinde olduğu gibi 13 Temmuz 2018 tarihinde sona erecek.

Lise tercihlerini belirlerken Adana kentindeki okulların tavan ve taban puanları kadar LGS yüzdelik dilimlerine dikkat edin. Zaten lise tercihlerinizde önemli olan puanınız değil yüzdelik diliminizdir. Öncelikle e-okul üzerinden yayınlanan Adana liseleri LGS yüzdelik dilimleri listesinden istediğiniz okulun EYP yüzdelik dilimine bakın.  Geçen yıl ilk yüzde 3'lük dilimden öğrenci alan okulların yüzdelik diliminde bu sene de fazla değişiklik olmayacaktır. Bu yüzdelik dilimi içindeyseniz 2.tercihinize yüzdelik diliminize en yakın okulu, 1.tercihinize istediğiniz okulu, 3. 4.v e 5. tercihlerinize geçen yıl yüzde 5'lik dilimden öğrenci alan okullara kadar inip yazabilirsiniz.

*Geçen yıl yüzde 3'lük dilimden sonraki dilimlerden öğrenci alan okul sayıları bu yıl önemli ölçüde azaldığından seçim yapmak oldukça zor olacak. Bu yıl yüzde 8'lik dilim içinde olan bir öğrenci, tercihlerine yüzde 16-18 aralığında öğrenci almış olan okulları tercih ederse doğru tercih yapmış olacaktır.
*Bu arada kalan öğrencilerden üst dilimde olanlar, kendi yüzdelik dilimine bakarak yüzde 3'lük dilime yaklaştıkça yüzde 1 geriye olmak kaydıyla yüzde 6-18 aralığına kadar düşebilirler. Örneğin; yüzde  6'lık dilimdeki öğrenci geçen yıl yüzde  7-9 aralığında öğrenci almış okulları tercih ederse doğru yapmış olur.

İşte 2018-2019 dönemi Adana LGS yüzdelik dilimleri , okul kontenjanları ve liselerin EYP ve EDP yüzdelik dilimleri : ÖNCEKİ HABERLER
Gözyaşı yürek dağlamıştı! Flaş gelişme
İsrail ve komşu bir ülke İran’ın bulutlarını çaldı
AB'den ABD'ye sert uyarı
Emekli maaşı ne kadar oldu 2018 Temmuz zammı en yüksek maaş
Kamerayı söküp küçük kıza saldırmıştı! Başakşehir sapığı yakalandı
Bankalar ne zaman açılıyor 2020 banka açılış kapanış saatleri
Yorumlar 1 yorum