BIST 1.441
DOLAR 8,46
EURO 10,27
ALTIN 501,15
HABER /  GÜNCEL

Açıklise sınav giriş belgesi alma AÖL sınav yeri öğrenme sayfası-MEB

Açıklise sınav giriş belgesi alma sayfası bugün meb.gov.tr adresinde adayların erişimine açılacak. 7-8 Temmuz'da yapılacak AÖL 3. dönem sınavı için adayların sınav öncesi açık lise sınav giriş belgesini almasını zorunlu. AÖL sınav giriş yeri sorgulama ekranı ve AÖL sınav giriş belgesi çıktısı alma sayfası haberimizde.

Abone ol

AÖL 3. dönem açık lise sınav giriş belgeleri ne zaman yayınlanacak sorusuna kilitlenen binlerce öğrencinin beklediği haber MEB'den geldi. Eğitim hayatını açık liseden devam ettirmek isteyen öğrencilerin girdiği AÖL 3. dönem sınav giriş belgeleri bugün meb.gov.tr adresinden erişime açılacak. 7-8 Temmuz'da yapılacak olan AÖL sınavına sınav giriş belgesi ile girmek zorunlu.

AÖL SINAV GİRİŞ BELGESİ NE ZAMAN YAYINLANACAK: Lise eğitimine dışarıdan devam eden ve AÖL'de eğitim alan on binlerce öğrenci, AÖL 3. dönem sınavlarının giriş belgesinin ne zaman yayınlanacağını araştırıyor. Ülke çapında yapılacak olan ve çok sayıda öğrencinin katılım sağlayacağı AÖL 3. dönem sınavları için sınav giriş belgeleri, bugün MEB tarafından yayınlanacak.

Bakanlık söz konusu sınav giriş belgelerini erişime açtıktan sonra, MEB'in resmi internet sitesinden güvenlik Kodu, öğrenci numarası ve şifre ile öğrenci girişi yapan öğrenciler menüden sınava giriş belgesi alabilirler ve sınava giriş yerlerini öğrenebilirler.

AÖL SINAVI İÇİN GEREKLİ BELGELER: Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı, Açık Öğretim Lisesi Sınava Giriş Belgesi, Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı (ya da eşdeğer bir kimlik kartı) sınava giren öğrencilerin yanında olmalıdır. Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı ve Sınava Giriş Belgesi yanında bulunmayan öğrencilerimiz geçerli bir kimlik kartıyla (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport) salon yoklama listelerinde isimleri olmaları halinde sınava alınacaklardır. Sınav günü yanınızda kurşun kalem ve silgi bulundurmayı unutmayınız.

ÖNCEKİ HABERLER
Türkiye onları konuşuyor 3 kayıp daha
Sağlıklı Kentler Birliği encümeni toplandı
Lise taban puanları 2018 MEB LGS yüzdelik dilimleri tüm okullar
Gelinim Mutfakta Hatice neden yok diskalifiye mi oldu son haber
Muharrem İnce'yi arayan Amerikalılara ne oldu?
Memur zammı ne kadar 2018-2019 toplu sözleşme temmuz zam oranı
Leyla Aydemir nasıl öldü otopsi raporu açıklandı tecavüz var mı?
e-okul öğrenci girişi yapma lise tercih işlemleri yüzdelik puan
Mahir Ünal'dan erken seçim iddiasına yanıt!
Emekli maaşı zamlı Temmuz 2018 yeni maaşlar ne kadar oldu?
Yorumlar