BIST 1.408
DOLAR 8,07
EURO 9,67
ALTIN 461,75
HABER /  SEÇİM  /  2018 GENEL SEÇİMLERİ

Abdullah Gül'ü ziyaret eden iki önemli isim kim?

Hürriyet gazetesi yazarı Deniz Zeyrek bugünkü yazısında Abdullah Gül'ün adaylık tartışmalarıyla ilgili baş döndüren görüşme trafiğinde dikkat çeken bir ziyaretin ayrıntılarını paylaştı.

Abone ol

Hürriyet gazetesi yazarı Deniz Zeyrek, Abdullah Gül’le uzun yıllar yakın çalışmış, hatta arkadaş olmuş iki önemli ismin Ankara’dan İstanbul’da giderek Gül’ü ziyaret ettiğini yazdı. Ancak Zeyrek görüşmenin teyit edilmediği için ziyareti iddia olarak duyurdu. Geçtiğimiz günlerde Abdullah Gül'ün İstanbul'daki çalışma ofisinde çok önemli ve çok üst düzey 2 ismin kim olduğu merak konusu oldu.

Aday olup olmayacağı tartışma konusu olan Abdullah Gül'ü kaleme alan Zeyrek, sır ziyarete ilişkin şu ifadeleri kullandı:

İKİ ÖNEMLİ İSİM GÜL'Ü ZİYARET ETMİŞ
"...Gelelim son görüşme iddiasına (özellikle “iddia” diye yazıyorum, çünkü kayıt dışı -off the record- teyit ettiğim bu bilgi henüz kendileri tarafından resmen açıklanmadı). Bu iddiaya göre Gül’le uzun yıllar yakın çalışmış, hatta arkadaş olmuş iki önemli isim Ankara’dan İstanbul’da giderek Gül’ü ziyaret etmiş. Kaynaklarım, ziyaretin gündeminin Suriye başta olmak üzere güncel dış politika ve savunma konuları olduğunu söyledi. Ancak ‘Söz konusu isimler böyle kritik bir dönemde Gül’ün yanına gitmişse orada seçimlerin ve Cumhurbaşkanlığı adaylığının konuşulmaması mümkün mü?’ diye sorarsanız, gönül rahatlığıyla “Evet” yanıtını veremem."

Deniz Zeyrek'in yazısının tamamı

ÖNCEKİ HABERLER
Kandiller 2018 30 Nisan ne kandili var Berat Kandili ne zaman?
Abdullah Gül'ün en büyük 10 yanlışı! Çok fena yazmış...
Jet kazasında kahreden çığlık! Son ana kadar uğraşmışlar
Pazartesi memurlara tatil mi 30 Nisan memurlar idari izinli mi?
CHP adayı kim olacak! 2 isimde ibre onu gösteriyor
Cumhuriyet yazarı: Artık Erdoğan’ın işi kolay
Erdoğan Abdullah Gül için bunları söyledi
Yeni Akit'in hedefinde Abdullah Gül var
Otomobil 30 metrede asılı kaldı
CIA Direktörlüğüne 'işkenceci' Haspel vekalet edecek
Yorumlar 1 yorum