HABER /  GÜNCEL

ABD'nin F-35 tehdidine Türkiye'den yanıt! Canikli'den açıklama!

Türkiye Rusya'dan S-400, ABD'den ise F-35 uçaklarını alacak. ABD'nin F-35 uçaklarıyla ilgili pürüz çıkardığı iddia edilmişti. Hükümetten konuyla ilgili açıklama geldi. Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli ''S-400 alımı F-35'in alımını etkilmez'' açıklamasında bulundu.

Abone ol

ABD Kongresi’nde temaslarda bulunan Türk parlamenterler heyetine başkanlık eden emekli Büyükelçi Volkan Bozkır, Kongre’de ‘Rusya’dan S-400 alırsanız biz de size F-35 satmayız’ gibi bir havanın söz konusu olduğunu açıklamıştı.

ABD'ye yanıt Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli'den geldi. Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Rusya'dan S-400 hava savunma sistemleri alımının ABD ile F-35 alışverişini etkilemeyeceğini belirtti. Bakan, Rusya ile yapılan S-400 anlaşmasının da kesin olduğunu "O iş bitti" ifadesiyle dile getirirken "S-400’ler ilgili de sıkıntı yok hatta takvimden önce alınabilir" dedi.

HERKES YÜKÜMLÜLÜĞÜNÜ YERİNE GETİRMELİ: Bakan Canikli, "S-400 alımı F- 35 alımını etkilemez. S-400 alımında sıkıntı yok. Hatta takvim öne alınabilir.Uluslararası kurallar var, biz yükümlülüklerimizi yerine getirdik, herkes getirmeli " dedi.

S-400 ANLAŞMASI YAPILDI BİTTİ O İŞ

Bozkır'ın yaptığı "Patriotlar devreye girerse S-400 anlaşmasından dönebiliriz" açıklaması da soruldu. Canikli, şunları söyledi:

"Anlaşma yapıldı, her şey yapıldı. O iş bitti. Her şeyden önce bir ticari faaliyet, anlaşmalar yapılmış, biz üzerimize düşen yükümlülüklerin tamamını yerine getirmişiz."

ABD'den Türkiye'ye aba altından sopa S400 alırsanız...

ÖNCEKİ HABERLER
Avustralya’da boş sanılan lahitten mumya çıktı
Sincar'daki PKK kampını ifşa eden Türkmeneli TV'den yeni bilgiler
Varna'daki AB zirvesinde ne yaşandı Başbakan açıkladı
Porno yıldızından Trump’ın avukatına dava
Yunan gazeteciden bomba Türkiye itirafı! Bizim için acı da olsa...
Vakıfbank kredi erteleme nasıl yapılır başvuru şartları
Yorumlar 23 yorum