HABER /  GÜNCEL

ABD'li rahip Brunson'ın eşinden şaşırtan karar!

İZMİR'in Konak ilçesinde, ev hapsinde bulunan ABD'li rahip Andrew Craig Brunson'ın eşi Norine Brunson, Alsancak semtindeki Diriliş Kilisesi'nde düzenlenen pazar ayinine bu kez katılmadı.

'Terör örgütü PKK ile FETÖ/PDY adına suç işlemek' ve 'devletin güvenliği bakımından niteliği itibariyle gizli kalması gereken bilgileri siyasal ve askeri casusluk maksadıyla temin etmek' suçlarından 35 yıla kadar hapis cezası istemiyle tutuklu yargılanırken, sağlık sorunları dikkate alınarak verilen ev hapsi kararıyla cezaevinden tahliye edilen ABD'li rahip Andrew Craig Brunson'ın eşi Norine Brunson, pazar ayinine bu kez katılmadı.

Norine Brunson, geçen haftalarda Alsancak semti Bornova Sokağı'ndaki Diriliş Kilisesi'nde her pazar ayine gitmişti. Sivil polisler, kilisenin çevresinde önlem alırken, pencereler ile kapılar ayine saatinde açıldı. Kilisenin giriş kapısının üst bölümünde asılı Türk bayrağının halen yerinde durduğu görüldü.

ZİYARETÇİLER ALINMADI
Öte yandan, ayine sadece Diriliş Kilisesi Derneği'ne üye olanlar katılırken, ziyaretçiler güvenlik gerekçesiyle alınmadı.


ÖNCEKİ HABERLER
Osmangazi ve Yavuz Sultan Selim dolardan TL'ye mi geçiyor?
Urfa bayram namazını saat kaçta kılacak belli oldu
Pazartesi günü noter açık mı Arefe günü öğleden sonra tatil mi
ABD bölgede müttefik değil tebaa ve uydu arıyor
Pazartesi günü PTT açık mı 20 Ağustos çalışma saatleri
TOKİ 100 bin konut başvuru tarihi ne zaman kaç gün sürecek?
Yorumlar 9 yorum