BIST 1.147
DOLAR 8,19
EURO 9,69
ALTIN 502,02
HABER /  GÜNCEL

Pazartesi günü noter açık mı Arefe günü öğleden sonra tatil mi

20 Ağustos'ta yani yarın noterler açık mı, arefe günü hangi noterler açık, 20 Ağustos pazartesi günü noterler saat kaça açık olacak sorusu binlerce vatandaşın kurban bayramı öncesi gündeminde. 20 ağustos arefe günü noterler açık olur mu, noter işlemleri arefe günü yapılır mı?

Abone ol

Arefe günü noterler açık mı, 2018 noter çalışma saatleri nasıl soruları bugün binlerce vatandaş tarafından araştırılıyor. Kurban bayramına artık az bir süre kaldı bayram telaşı ve hazırlıkları başladı. 9 günlük tatil yapacak olan çalışanlar ise noterler arefe günü açık mı sorusunun cevabını merak ediyor. Bu sene kurban bayramı ayın 21'inde Salı günü  başlayacak. Arefe günü ise 20 ağustos pazartesi günü olacak. Pazartesi günü yani arefe günü noterler öğleden sonra kapalı olacak. 

NOTERLER AREFE GÜNÜ AÇIK MI:  Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim KalınKurban Bayramı’nın 9 gün tatil ilan edildiğini açıkladı. Arefe günü olan 20 Ağustos günü ise çalışanlar idari izinli sayılacak.

Ancak bu durum noterler için geçerli olmayacak.

İdari izin olmasından dolayı noterler 20 Ağustos Pazartesi günü (Arefe günü) yarım gün çalışacak. 21-22-23-24 Ağustos günlerinde ise tatil olacak.

9 GÜNLÜK UZUN KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN: Kurban Bayramında bu sene 9 gün tatil yapılacak. 20 Ağustos Pazartesi Arife, 21-22-23-24 Ağustos günler ise bayram. Hafta sonları da eklenince tatil 9 güne çıkıyor.

2018 KURBAN BAYRAMI GÜNLERİ

– 20 Ağustos Kurban Bayramı Arifesi (Pazartesi günü) resmi tatil

– 21 Ağustos Kurban Bayramı 1.gün (Salı günü) resmi tatil

– 22 Ağustos Kurban Bayramı 2.gün (Çarşamba günü) resmi tatil

– 23 Ağustos Kurban Bayramı 3.gün (Perşembe günü) resmi tatil

YILIN GERİ KALANINDAKİ RESMİ TATİLLER (2018)

– 30 Ağustos Zafer Bayramı (Perşembe günü) resmi tatil

– 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı (Pazartesi günü)

NOTERLERİN ÇALIŞMA GÜNLERİ: Noterler hafta sonu açık mı sorusu binlerce kişinin gündeminde. Noterler bazı durumlar harici hafta içleri çalışmaktadırlar.Noterler hafta sonları kapalıdır. Bunun yanında resmi tatil günlerinde de kapalıdırlar.  Saati : saat 17:30’da kapanıyor.

ÖNCEKİ HABERLER
ABD bölgede müttefik değil tebaa ve uydu arıyor
Pazartesi günü PTT açık mı 20 Ağustos çalışma saatleri
Kurbanlık pazarının gözdesi 'Yasin'
Arefe günü okunacak dualar Hz. Ali özel arefe duası okunuşu
Kadın Çiftçiler bilgilerini yarıştırıyor
Fransız temizlik ürünleri listesi Türkiye'de satılan markalar
Yorumlar