HABER /  DÜNYA

ABD'den olay Netanyahu yorumu!

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Marie Harf, Filistin konusunda çark yapan Netanyahu'nun o sözlerini değerlendirdi.

Abone ol
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Marie Harf, Netanyahu'nun son dönemdeki açıklamalarının kafa karışıklığına neden olduğunu söyledi.
 
Ülkedeki seçimden hemen önce "Filistin devleti olmayacağını" söyleyen Netanyahu, birkaç gün önce bu sözlerinden geri adım atmasının ardından bugün de İsrail vatandaşı Araplardan özür diledi. 
 
ABD'Lİ SÖZCÜ: HANGİ SÖZLERİNE İNANILACAK
 
Günlük basın toplantısında konuyla ilgili soru üzerine Harf, Netanyahu'nun bir hafta içinde tamamen birbirine zıt şeyler söylediğine işaret ederek, "Kendisinin hangi sözlerine inanılacağı noktasında insanların anlaşılır şekilde kafası karıştı" ifadesini kullandı. Harf, şunları söyledi: 
 
"Gerçekten hangisi kendisinin politikası. Şurası kafa karıştırıcı ki bir şeyler söylediğimizde, o sözler önemlidir. Eğer iki gün öncesinden farklı şeyler söylüyorsanız, hangisine inanmalıyız. Gerçekten bilebilmek zor. Şu anda neye inanacağımızı bilmiyoruz. Bu nedenle artık sözlerin yeterli olmadığını söylüyoruz. Bizim şu anda görmek istediğimiz, iki devletli çözüme dair hakiki taahhütleri gösteren eylemler ve politikalar, daha fazla sözler, açıklamalar değil."
ÖNCEKİ HABERLER
Domuz gribi belirtileri nelerdir ve tedavisi
İbrahim Tatlıses'in son durumu Derya Tuna açıkladı
Uçakta seks oyunu gözaltı getirdi!
Ahmet Altan'dan AK Parti kehenati: Yıkılacak!
Netanyahu'dan şaşırtan özür!
ABD'de koronavirüs bilançocu! Bir günde 1344 insan hayatını kaybetti
Yorumlar 1 yorum