BIST 1.329
DOLAR 7,81
EURO 9,34
ALTIN 448,80
HABER /  DÜNYA

ABD ile ilgili İsrail'i karıştıran Kudüs detayı!

ABD Başkanı Donald Trump'ın, skandal Kudüs kararına rağmen, ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence'in İsrail ziyaretindeki bir protokol detayı, İsrail'de kafaları karıştırdı.

Abone ol

Amerika Bülteni'nin İsrail'in Haaretz gazetesinden aktardığına göre, Mike Pence'ın geçtiğimiz günlerde son dakikada iptal edilen ve önümüzdeki günlerde gerçekleşmesi beklenen Kudüs ziyareti kapsamında Ağlama Duvarı'nı ziyaret edeceği bölüm, yıllardır uygulanan protokol devam ettirilerek, bir kez daha "resmi ziyaret" kapsamında yer almadı. Pence, Ağlama Duvarı'na "özel bir ziyaret" gerçekleştirecek.

ABD yetkilileri, Kudüs'ü İsrail'in başkenti tanımadıkları yıllar boyunca, Ağlama Duvarı'nın da yer aldığı bölgeye, "İsrail'e resmi ziyaret kapsamında" değil, resmi protokol dışında, özel ziyaret olarak geçiyordu. Trump'ın tanıma kararından sonra, Başkan Yardımcısının, Kudüs'ün başkent olarak tanınmadığı yıllarda uygulanan protokolü devam ettirmesi, İsrail'de kafaları karıştırdı.

EĞER BU HABER DOĞRUYSA...​Bir dönem ABD'nin İsrail büyükelçiliğini de yapan ve İsrail'e yakınlığıyla bilinen Amerikalı diplomat Martin Indyk, Twitter hesabından, "Eğer, bu haber doğruysa, ABD'nin Kudüs tavrında, başkent tanıma kararına rağmen pek bir şey değişmemiş demektir'' diyerek eleştiride bulundu.

ÖNCEKİ HABERLER
Çukur 9.bölüm fragmanı Vartolu'nun Mihriban sırrına bakın
Emekli 2018 ne kadar zam alacak SGK bağkur emekli maaşları
CIA'dan Türkiye'ye savaş tehdidi!
Tunceli'de öldürülen PKK'lı bakın kim çıktı!
Yıldırım'dan Mesut Yılmaz'a taziye ziyareti!
Bankalar ne zaman açılıyor 2020 banka açılış kapanış saatleri
Yorumlar 1 yorum