BIST 1.198
DOLAR 7,94
EURO 9,39
ALTIN 485,89
HABER /  DÜNYA

ABD Başkanı Trump OHAL ilan edecek

Meksika sınırına duvar örmek isteyen ABD Başkanı Trump, hükümetin 35 gün kapalı kalmasın neden oldu. Duvar ısrarından vazgeçmeyen Trump bu kez OHAL ilan edecek.

Abone ol

AMERİKA Birleşik Devletleri'nde siyasiler (ABD) hükümetin 35 gün kapalı kalmasını ardından yeni bir krizle başa çıkmaya çalışıyor. Duvar için ödenek alamayan ABD Başkanı Donald Trump, hükümetin kapanmasına neden olmuştu.

Duvar konusunda ısrarını sürdüren Trump, amacına ulaşmak için şimdi ise başka bir yol denemeye hazırlanıyor. ABD Senatosu çoğunluk lideri Mitch McConnell,  Trump'ın kendisine hükümetin bir kez daha kapanmasını engellemek için sunulması beklenen bütçe yasasını onaylayacağını, ancak bununla birlikte Trump'ın olağanüstü hal ilan edeceğini söylediğini söyledi.

SÖZÜNÜ TUTACAK
McConnel'ın açıklamasını Beyaz Saray Sözcüsü de teyit etti. Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, yaptığı açıklamada, "Başkan bir kez daha sözünü tutarak duvarı inşa edecek, sınır koruyacak, ülkemizin güvenliğini sağlayacak" ifadelerini kullandı.

PELOSİ HAREKETE GEÇTİ
Temsilciler Meclisi Başkanı Pelosi, Trump'ın acil durum ilanına karşı yasal yollara başvuracağını duyurdu. Trump, daha önce kongrenin sınır güvenliği konusunda adil bir uzlaşmaya varamaması durumunda hükümetin 15 Şubat'ta yeniden kapanacağını ya da kendisinin başkanlık yetkilerini kullanarak "acil durum" ilan edeceğini açıklamıştı.

ÖNCEKİ HABERLER
App Store'da kısa süreliğine ücretsiz 6 müthiş uygulama
Amazon o planından vazgeçti
Bebeği tuzla yıkama geleneğinin korkunç zararları!
Tesla araçlarına Köpek Modu koydu
Cuma mesajları resimli hadisli cuma sözleri 2019
Savcı Bey kimdir nasıl öldü Ertuğrul Gazi'nin oğlu Savcı Bey hayatı
Yorumlar 1 yorum