BIST 10.166
DOLAR 32,29
EURO 35,14
ALTIN 2.413,83
HABER /  GÜNCEL

6 il enerji seferberliği başlattı

Anadolu'da sanayinin önde gelen 6 şehrinde “İl İl Enerji Verimliliği Projesi” uygulanacak

Abone ol

Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi, UNDP'nin desteğiyle Anadolu'da sanayinin önde gelen 6 şehrinde “İl İl Enerji Verimliliği Projesi” uygulayacak.

Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı'nın (UNDP) desteğiyle Adana, Gaziantep, Denizli, Konya, Kayseri ve Samsun'da “İl İl Enerji Verimliliği Projesi” uygulayacak.

Projenin gerekçesine göre, Türkiye'deki enerji ihtiyacı ve buna bağlı olarak açığa çıkan sera gazı emisyonu artıyor. Enerji verimliliği, enerjide artan talebin karşılanması, enerji yoğunluğunun düşürülmesi ve sera gazı emisyonlarının azaltılmasındaki en önemli ve en uygun maliyetli önlem olarak ortaya çıkıyor.

İl Enerji Verimliliği Projesi, uygulanacağı 6 ilde enerji verimliliği alanındaki eksikleri gidermeyi amaçlıyor.

Projeyle, enerji verimliliği mevzuat ve stratejisi, sanayi ve ticaret odaları, il özel idareleri, belediyeler, TMMOB'a bağlı odaların şubeleri gibi yerel kuruluşların da desteğiyle düzenlenecek workshoplar, oluşturulacak network çalışmalarıyla hedef kitle olan yerel profesyonel gruplara tanıtılacak, bu konudaki farkındalığın artırılmasına çalışılacak.