BIST 2.406
DOLAR 16,81
EURO 17,51
ALTIN 978,05
HABER /  DÜNYA

3. köprü projesi iptal edilmeli

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ihalesinin iptal edilmesi gerektiğini söyledi. Tekin, İstanbul’da yapıl...

Abone ol

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ihalesinin iptal edilmesi gerektiğini söyledi. Tekin, İstanbul’da yapılacak yeni havalimanı ve yeni boğaz köprüsü projelerinde ÇED raporu istenmemesini de eleştirdi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, milletvekilleri Mahmut Tanal ve Melda Onur ile birlikte üçüncü köprü güzergahında incelemelerde bulundu. Üçüncü köprü projesi nedeniyle ağaç kesimlerinin yapıldığı bölgeleri gezen Tekin, hükümeti ve Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı eleştirdi. Üçüncü köprü güzergahı ile ilgili tartışmalara değinen Tekin, “Son günlerde eyalet sistemi tartışılıyor. Belli ki İstanbul bir eyalet şehri olmuş. Üçüncü köprü ve yeni havalimanı ihalesi yapılıyor. Bununla ilgili Belediye Başkanı Sayın Kadir Topbaş ne yapar acaba, haberi olmaz mı. Sayın Topbaş’ın yapmış olduğu yüzbinlik planda bu üçüncü köprü var mı? Milyonlarca İstanbullu’nun oyları ile seçilmiş bir belediye başkanının bundan haberi olmaz mı” dedi.

"HANİ BİR TEK AĞAÇ KESİLMEYECEKTİ"
Proje kapsamında yapılan çalışmalarda kesilen ağaçları gösteren Tekin, “Orman Bakanlığı ve Çevre Bakanlığı denilen bakanlıklar var. Hani bir tek ağaç kesilmeyecekti, bunlar ne. Şimdi soruyoruz. Bu ülkede saçınızın teli kadar hukuk varsa, şu yazı ihaleyi iptal etme gerekçesidir. Şimdi buna ne kılıf uyduracaksınız” diye konuştu.
İstanbul’da yapılan üçüncü köprü ve havalimanı ihalelerinde Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) Raporu istenmediğini belirten Tekin, “ÇED raporu var mı? Önemli iki tane ihale oldu. Üniversiteler, bu ülkenin odaları, teknik insanlar, namusunuz vicdanınız varsa, yarın çocuklarınıza hesap verebilecek durumda kalmak istemiyorsanız çıkın konuşun. Nerede ÇED raporu? Gariban vatandaşın ufak işletmesinden 15 kurumdan evrak isterken, koskoca İstanbul’un en önemli akciğerinden bıçak gibi geçtiğiniz yerde ÇED raporu istenmez mi? Neye göre bu güzergahlar belirleniyor. Bu organize yolsuzluk belgesidir” ifadelerini kullandı.
(İHA)

ÖNCEKİ HABERLER
Gönlü Beşiktaş’ta
Gönlü Beşiktaş’ta
Başbakan’a cevap verdi
Başbakan’a cevap verdi
Asker adayı gencin cesedine ulaşıldı
Asker adayı gencin cesedine ulaşıldı
Beykoz’da korkutan yangın
Beykoz’da korkutan yangın
Yok böyle gol !
Yok böyle gol !
Araç şarampole uçtu: 2 polis yaralı
Araç şarampole uçtu: 2 polis yaralı
Gezi Parkı’nda bisikletli eylem
Gezi Parkı’nda bisikletli eylem
İlber Hoca’dan  muhteşem  eleştiri
İlber Hoca’dan muhteşem eleştiri
Bu balığın fiyatı çeyrek altın kadar!
Bu balığın fiyatı çeyrek altın kadar!
KCK'daki değişim 2 PKK'lıya kaybettirdi
KCK'daki değişim 2 PKK'lıya kaybettirdi