BIST 1.471
DOLAR 7,42
EURO 8,97
ALTIN 412,30
HABER /  KÜLTÜR VE SANAT

23. Gezici Film Festivali'nin durağı 'Sinop'

Ankara Sinema Derneğince Kültür ve Turizm Bakanlığının katkısıyla düzenlenen 23. Gezici Film Festivali'nin Sinop ayağı 8 Aralık'ta, Pelin Esmer'in yönettiği "İşe Yarar Bir Şey" filmiyle başlayacak. Sinop ayağı 8-11 Aralık'ta gerçekleştirilecek.

Abone ol

Ankara Sinema Derneğince Kültür ve Turizm Bakanlığının katkısıyla düzenlenen 23. Gezici Film Festivali'nin Sinop ayağı 8 Aralık'ta, Pelin Esmer'in yönettiği "İşe Yarar Bir Şey" filmiyle başlayacak. Sinop ayağı 8-11 Aralık'ta gerçekleştirilecek.

Sinop Belediye Başkanlığı ve Telvin Sanat Atölyesinin destek verdiği festivalde, filmler 11 Aralık'a kadar Halk Eğitim Merkezi'nde sanatseverlerle buluşacak.

Ankara Sinema Derneği Başkanı Ahmet Boyacıoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ankara'dan yola çıkan 23. Gezici Film Festivali'nin 8-11 Aralık'ta Sinop'ta, 12-14 Aralık'ta da Kastamonu'da olacağını belirtti.

DÜNYA FİLMLERİ FESTİVALDE

Bu yıl da festivalin dünya sineması bölümünde uluslararası festivallerde boy göstermiş değişik coğrafyalardan farklı hikayeleri bir araya getiren filmlerin yer aldığını belirten Boyacıoğlu, "Amerika Büyükelçiliği ve Avusturya Büyükelçiliğinin katkılarıyla düzenlenen dünya sineması bölümünde Chavela, Düğün Davetiyesi, Erkekler Ağlamaz, Hayaletler Kenti, Melekler Beyaz Giyer, Mutlu Son, Tarihsiz İmzasız, Mekanlar ve Yüzler gibi önemli filmler seçkide yer alıyor. Ayrıca ulusal düzeyde en yeni, heyecan verici ve bol ödüllü filmler izleyenlerle buluşacak." dedi.

Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül de yıllardır gezici film festivaline ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını belirterek "Üç gün boyunca hemşehrilerimizle dolu dolu birbirinden güzel ödüllü filmleri izleme olanağı bulacağız." diye konuştu.

Halk Eğitim Merkezi'nde 8 Aralık'ta saat 19.00'da "İşe Yarar Bir Şey" filmiyle başlayacak festivalde, Mutlu Son, Politeknik, Daha, Düğün Davetiyesi, Sarı Sıcak, İspanyol Dansçı, Tarihsiz İmzasız, 12 Kızgın Adam, Körfez filmleri gösterilecek.

ÖNCEKİ HABERLER
Anadolu medeniyetlerini asırlık kilimle dünyaya anlatacak
Filipinler'de o aşılar toplatılıyor
Survivor 2018 ne zaman başlıyor işte survivor kadrosu
Migrenin çaresi antikor tedavisi mi?
Taşeron kadroda işe girme tarihi şartı kaç maaş artacak mı?
Aile Arasında açılışıyla sezona damga vurdu
Berlin film festivalinde bir ilk
Tarih öncesinde yaşayan kadınlar şimdiki sporculardan daha güçlü
Başbakan Yardımcısı Şimşek'ten açıklama! BDDK üyeleri...
S-400 Türkiye’nin hava sahasını nasıl koruyacak?
Yorumlar