BIST 1.557
DOLAR 7,48
EURO 9,05
ALTIN 442,63
HABER /  EĞİTİM

2018 sınav görevlisi ücretleri ne kadar oldu?

2018 sınav görevlisi ücretleri ne kadar oldu, aynı gün 2 sınava giren görevli n kadar ücret alacak sorularının yanıtını ÖSYM verdi. 2018 yılı sınav görevli ücretlerine yeni düzenleme getiren ÖSYM aynı gün 2 sınava giren görevliden yüzde 20'lik kesinti yapmayacak.

Abone ol

2018 sınav görevlisi paraları ne kadar oldu son bilgiyi ÖSYM verdi. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), sınav görevlisi ücretlerinde düzenleme yapıldığını bildirdi.

ÖSYM’den yapılan açıklamaya göre; ÖSYM'nin aynı günde birden fazla oturumu olan sınavlarında görev alan sınav görevlisi ücretlerindeki yüzde 20'lik kesinti kaldırıldı.

GÜNDE 2 SINAVA GİREN NE KADAR ALACAK? Buna göre daha önce aynı günde birden fazla oturumda görev alan sınav görevlilerinden yapılan yüzde 20'lik kesinti kaldırıldı. 2018 yılı itibariyle ÖSYM sınavlarında aynı günde birden fazla oturumda görev alacak sınav görevlilerine sınav görevli ücretleri herhangi bir kesinti yapılmadan ödenecek.

SINAV GÖREVLİSİ NASIL OLUNUR:  Belirtilen şartları sağlamanız durumunda ÖSYM tarafından gerçekleştirilen ( KPSS, YGS, LYS, ALS, TUS, EKPSS, ALES ) sınavlarda gözetmen ya da sınav görevlisi olarak görev alabilirsiniz. Sınavlarda bina sınav sorumlusu, bina sınav sorumlusu yardımcısı, bina yöneticisi, bina yöneticisi yardımcısı, salon başkanı, gözetmen, yedek gözetmen, yardımcı engelli gözetmen olarak görev alabilmeniz mümkündür. Öğretmenler sınavlarda saymış olduğumuz pozisyonlarda görev alarak 100 TL’den 230 TL’ye kadar oturum başına net ücret alabilmektedirler. İyi bir ek gelir fırsatı olan sınavlarda görevli olmak ücretleri sebebiyle hayli talep görmektedir. Peki sınav görevlisi nasıl olunur?

SINAV GÖREVLİSİ OLMA ŞARTLARI: Öncelikle ÖSYM’de A Grubu Görevlendirmeler ve B Grubu Görevlendirmeler ve C Grubu Görevlendirmeler bulunmaktadır. Bunların üçünün de başvuruları farklı oldukları için iyi bilmek gerekir. Sınav koordinatörleri tarafından gerçekleştirilen görevlendirme atamaları:

ÖNCEKİ HABERLER
Fatma Benli kaç yaşında aslen nereli kimdir?
Ufak Tefek Cinayetler 17.yeni bölüm 2.fragmanı Pelin Oya'dan Merve yapacak!
Ömer Halisdemir davasında gerginlik! Sanıklara saldırdılar
İzmir ulaşımında 'Artı Para' yoğunluğu
Dolar bugün kaç lira 19 Şubat 2018 dolar fiyatı
Rusya'dan şok adım! Kürtlere özerklik mi veriliyor?
AÖF kayıt parası ne kadar-2018 hangi bankaya yatırılacak?
Siyer sınavı nedir 18 Şubat sonuçları ne zaman açıklanıyor?
Siyer Sınavı 2018 75 ilde yapıldı sonuçlar ne zaman?
Büyük panik başladı! Evleri boşaltıp hazırlık yapıyorlar
Yorumlar