HABER /  ÇALIŞMA HAYATI

2015 PMYO baraj puanı kaç olur?

2015 PMYO baraj puanı kaç olur? sorusunun yanıtı 2014 PMYO baraj puanlarında gizli. Geçen yıl PMYO baraj puanı 250 olarak açıklanmıştı.

2015 PMYO baraj puanı kaç olur?

2015 PMYO baraj puanı henüz Polis Akademisi Başkanlığı'nca açıklanmadı. Polis adayları ise merakla 2015 PMYO baraj puanı kaç olur? sorusunun yanıtını arıyor.

2015 PMYO baraj puanı açıklanmadı ancak 2014 PMYO baraj puanı bu yılki adaylar için yol gösterici olabilir. 2014 PMYO baraj puanları şöyle düzenlenmişti. 

YGS'de herhangi bir puan türünden (YGS1-YGS2-YGS3-YGS4-YGS5 ve YGS6) en az 250 puan almış olmak gerekiyordu. Emniyet Teşkilatı Personeli, Şehit ve Vazife Malülü olanların eş ve çocukları için ise PMYO baraj puanı 140 ve üzeri olarak açıklanmıştı. 

POLİS ÇOCUKLARI PMYO BARAJ PUANI İNDİRİMİ VAR MI?

2014 PMYO baraj puanlarına ilişkin geçen yıl yapılan açıklamada 'Polis çocukları için PMYO baraj puanı indirimi' olmadığının altı çizilmişti. Puan indirimi sadece şehit ve gazi polislerin çocuk ve eşleri için gerekli olmuştu. 

PMYO BAŞVURU ANLATIMI

PMYO Başvuru şartları ve taban puanların açıklanması sonrası adayların pmyo.pa.edu.tr'den ön başvuru yapması gerekiyor. 

pmyo.pa.edu.tr'den polis adayları başvurularını TC Kimlik Numarası ile başlatmaları gerekiyor. 
2015 PMYO baraj puanı kaç olur 140 puan yeterli mi.jpgArdından Nüfus Bilgilerinin yazılması gereken ikinci ekranda kutucuklara doğru bilgileri girerek adım adım başvuruyu tamamlamaları gerekiyor. Doğrulama kodunun da ekranlara girilmesi sonrası YGS puanınız ve okul bilgileriniz ekrana gelecek. Adres ve telefon bilgilerinin eklenmesi sonrası PMYO başvuru merkezi ve başvuru tarihi seçiyorsunuz. Daha sonra ise PMYO yazılı sınav yerinizi seçimiyorsunuz.   

Yorumlar 12 yorum