BIST 118.818
DOLAR 6,87
EURO 7,75
ALTIN 392,50
HABER /  GÜNCEL

2. nakil sonuçları sorgulama MEB e-okul sonuç sorgulama sayfası

Lise nakil sonuçları bugün MEB tarafından açıklandı. 2. nakil yerleştirme sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı sayfasında erişime açıldı ve yaklaşık 30 bin öğrenci liseye yerleşti. Peki 2. makil sonuçları nasıl ve nereden öğrenilecek? İşte e okul sistemi üzerinden MEB 2. nakil yerleştirme sonuçları

Abone ol

2. nakil sonuçları bugün MEB tarafından e-okul öğrenci girişi sistemi üzerinden erişime açıldı. Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) boş kontenjanlar dahilinde kabul ettiği ikinci nakil tercih sonuçları erişime açıldı. Binlerce kişinin merakla beklediği MEB ikinci nakil sonuçları, bakanlığın değerlendirmeyi tamamlamasının ardından öğrencilerin erişimine açıldı. Bu aşamada da herhangi bir okula yerleşemeyen öğrenciler, e-Okul üzerinden üçüncü nakil tercihi için işlemlerine başlayacak.

İşte, MEB lise ikinci nakil sonuçları hakkında detaylı bilgiler

2. NAKİL TERCİH SONUÇLARI AÇIKLANDI: Açıklanan sonuçlara göre adayların yüzde 98,5'i istediği okula yerleşti.

2.NAKİL SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Yerleştirmeye esas birinci nakil döneminde tercih yapıp yerleşemeyen 46 bin 17 öğrenciden 30 bin 443'ü, ikinci nakil sonucunda sınavlı veya sınavsız okullara kayıt hakkı kazandı. Tercih yaptığı halde yerleşemeyen öğrenci sayısı, ikinci nakil döneminin sonunda 15 bin 574'e düştü.

ÖĞRENCİLERİN YÜZDE 98,5'İ YERLEŞTİ: Tercihte bulunan 1 milyon 12 bin öğrenciden 873 bin 472'si sınavsız, 123 bin 287'si sınavlı okullara olmak üzere 996 bin 759'u kayıt hakkı kazandı. Böylece tercih yapan öğrencilerin yüzde 98,5'i istediği bir ortaöğretim kurumuna yerleşti.

Adaylar, nakil sonuçlarını Bakanlığın "www.meb.gov.tr" internet adresinden öğrenebilecek.

ÜÇÜNCÜ NAKİL DÖNEMİ 27 AĞUSTOS'TA BAŞLAYACAK: Herhangi bir liseye yerleşemeyen öğrenciler, üçüncü ve dördüncü nakil dönemlerinde bir okula yerleştirilecek.

Yerleştirmeye esas nakil dönemlerinin üçüncüsü 27-31 Ağustos'ta, dördüncüsü 3-6 Eylül'de yapılacak. Sonuçlar, 3 Eylül ve 8 Eylül'de ilan edilecek.

ÖNCEKİ HABERLER
Diyanet Bayram namazı vakitleri 2018 - Sakarya saati
Sosyal medyada #BenAntepim fırtınası
Yarın noter açık mı Pazartesi günü noter çalışma saatleri bilgisi
Çöp atmaya giden Cansel'den 9 gündür haber yok
Gezi Parkı'nda önce kavga sonra bıçaklı saldırı
Müjde Ar aslen nereli, annesi babası ve kardeşleri kimdir?
Yorumlar