BIST 1.542
DOLAR 7,53
EURO 8,98
ALTIN 411,29
HABER /  GÜNCEL

155'i arayıp öyle şeyler söylediler ki!

Antalya Emniyet Müdürlüğü'nün hazırladığı 2012 yılında Alo 155 Polis İmdat Hattı'nda geçen komik diyaloglar dikkat çekti

Abone ol

Antalya Emniyet Müdürlüğü 155 Polis İmdat hattına gelen ihbarlara ilişkin 2012 yılı rakamları derlendi. Yıllık ortalama 445 bin çağrının geldiği 155 Polis İmdat hattı, 2012 yılında 457 bin 226 kez arandı.

Bu çağrıların 271 bin 929'u polisin görev ve sorumluluk alanı dışındaki çağrılardan, 185 bin 297'si ise normal ihbarlar olarak gerçekleşti. İhbar niteliğinde 185 bin 297 çağrının ise yüzde 20'sinin asılsız olduğu belirlendi. Son 4 yıllık veriler dikkate alındığında günlük çağrı sayısı ortalama bin 200'ü bulurken, bunların da ortalama 187'si polisin görev ve sorumluluk alanı içindeki ihbarları içeriyor.

KÖPEKLER ÇİMLERİN ÜZERİNDE GEZİYOR, EKİP GÖNDERİR MİSİNİZ?

155 numaralı telefonu arayanların bazılarının ilginç istekleri de oldu. İlginç çağrılar arasında "Çocuğum okula gitmiyor onun gözünü korkutur musunuz", "Köpekler çimlerin üzerinde geziyor, ekip gönderir misiniz", "Arabama arı girdi ne yapmalıyım", "Pikniğe gitsek hava güzel mi, sıcak olur mu", "Komşum soba yakıyor, dumanı bana geliyor. Ne yapmalıyım", "Eşimi dövmek istiyorum, sabah mı döveyim yoksa akşam mı", "Deniz polisi noktası önünde nöbet tutan polis memurunun gözlükleri çok güzel, markasını öğrenebilir miyim", "Tüpüm bitti, yemek yapacağım bana bir tüp söyler misiniz" gibi istekler dikkat çekti.

Yetkililer, acil yardım hattını gereksiz yere meşgul edenler hakkında yasal işlem yapıldığını açıkladı.

ÖNCEKİ HABERLER
BBP İmralı sürecini protesto etti
ÇHD Başkanı gözaltına alındı
Cezayir'de 'bilanço ağırlaşacak'
Anadilde savunma mesaisi başlıyor
Asgari ücretli işçilere yaş sürprizi
Ural Birand kardeşi Birand'ı anlattı
Çevik Bir çok tartışılan emri kimden aldı?
Doktor alımında ihale usulü dönemi
CHP'liyi öldürüp suçu MHP'ye atacaklardı!
İşte doğum yapan memurun hakları
Yorumlar 2 yorum