YAZARLAR

15 Temmuz bir tırışkadan ibaretmiş!

Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı ile kıyaslandığında 15 Temmuz bir tırışkadan ibaretmiş. Böyle diyor çatallı dile sahip bazı alçaklar...

Süleyman ÖZIŞIKsuleyman@internethaber.com

Artık şundan kesin olarak eminim ki siz, bizden değilsiniz. Hiçbir zaman bizden biri olmadınız ve olmayacaksınız.

Kimin çocuğu  olduğunuzu bilmiyoruz. Bildiğimiz şu ki siz butoprakların çocukları değilsiniz! 

Nezaket, terbiye, adap ve edep konusunda eksiklerinizolduğunuzu biliyorduk lakin, bu kadar dibe vuracağınızı, bu kadaralçalacağınızı hiç tahmin etmemiştik doğrusu...

Sözüm sizedir ey, 15 Temmuz Destanı'nı küçümseyen köşeyazarları... 

Sözüm sizedir ey, 15 Temmuz'un yıldönümünde yeniden meydanlaraçıkan kahramanlara hakaretler yağdıran sosyalmedya fareleri...

Sizi saran bu hastalıklı öfkenin sebebi nedir söyleyin?

15 Temmuz gecesi darbecilere karşı verilen ölümcülmücadelenin hangi boyutu sizi rahatsız etti ki "Tüküreyimdestanınıza!" diyebildiniz?

Neydi sizi kedere boğan şey?

Darbenin başarısız olması mı yoksa Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ölümhaberinin gelmemesi mi?

Oynatın o çatallı dilinizi de sizi kahreden nedenleri söyleyin!

Hayatınız boyunca bari bir kez olsun samimi ve dürüst olun, içiniziyakıp kavuran gerçekleri haykırın... 

Deyin ki...

"Evet, o gece Erdoğan'ın ölü ya da diri ortadankaldırılmasını umuyorduk ama lanet darbeciler bu işibeceremedi..."

Deyin ki...

"Bunca yıldır ortaya koyduğumuz bütün gayretlere rağmen,arkasındaki sadık insanların hala Erdoğan'a ihanet etmemesibizi çileden çıkarıyor. Bu adama duyulan sadakat akıl sağlığımızıtehdit ediyor."

Deyin ki...

"Biz, Erdoğan'ı hem katlanılmaz, hem karşı konulmazbuluyoruz. O konuştukça yaşadıkça çıldırıyor, ona zarar veremedikçekuduruyoruz!"

Deyin ki...

"Erdoğan'ın kahramanlaştığı bir 15 Temmuz Destanı bizeevlat acısı gibi koyuyor!"

ve deyin ki...

"Biz, Kemal Kılıçdaroğlu'nu yaptığı yürüyüş sonrasıkahraman ilan ederken, o yürüyüşü değersiz hale getiren buyürüyüşün yapılması içimizdeki son umut kırıntılarını da aldıgötürdü."

Neymiş efendim?

Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı ile kıyaslandığında 15 Temmuz birtırışkadan ibaretmiş. 3-5 tankı durdurmanın adı"Destan" olamazmış!

Ulan kancıklar!

3-5 tankı gördüğünde sıçanlar gibi deliklere giren, marketlerekoşup gıda stoku yapan, akaryakıt istasyonlarının önündekuyruk oluşturan sizin gibi ödlekler mi bize destanın neolduğunu öğretecek?

Sela okuyan din görevlilerine kuduz köpekler gibi saldıran,kapısından geçen tankları avuçları kızarıncaya kadar alkışlayan,hezeyanlar içinde, "Sonunuz geldi Tayyip'initleri" diyen sizin gibi kahpe soyları mıbize kahramanlık dersi verecek?

Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı destanını anlatırken, Atatürk'ünve İnönü'nün ismini öne çıkaran, sırf inançlı oldukları içinMeraşal Fevzi Çakmak ile Kazım Karabekir'in adınıtarih sayfalarından silen sizin gibi yavşaklar mı bize tarihiöğretecek? 

"Size savaşmayı değil, ölmeyi emrediyorum"talimatı verildiğinde düşmanın üzerine ebabiller gibi yağan koskocaorduyu "yok" sayan sizin gibi tarih hırsızları mıbize tarih dersi verecek?

15 Temmuz ne kadar bizimse, Çanakkale de Kurtuluş Savaşı da o kadarbizimdir!

Ama siz bizden değilsiniz, ve asla bizden olmayacaksınız!

Siz, "İngilizleri nasıl da gönderdik" diye övünen,ama Gezi'de İngilizlere, "Help me!" diyerekİlginiz sömürgecisini vatanınıza el koyması için davet edensoysuzlarsınız!

Bizim yolumuz sizin yolunuzdan çok farklı...

Siz, vatan hainleriyle kol kola girip vatanın üzerineyürürsünüz. Biz, vatan evlatlarıyla bir olup, hainlerinüzerine yürürüz.

Siz DHKP-C marşlarıyla, biz arşı titreten selalar ve ezanlareşliğinde yürürüz.

Bizim sizden farkımız bu!

Sizin yol arkadaşlarınız, PKK'nın emir eri Ahmet Türk'tür, sırtınıoraya buraya dayayan Figen Yüksekdağ'dır.

Bizim yol arkadaşlarımız, devlet için canını ortaya koyan BinaliYıldırım'dır, Devlet Bahçeli'dir.

Bizim yol arkadaşımız, size yarenlik eden teröristlerin korkulurüyası olan Süleyman Soylu'dur. 

Sizin yol arkadaşlarınız katil Esat'tır, darbeci Sisi'dir.Bizim yol arkadaşlarımız, namaz üzerinde katledilen Mısır halkıdır.Öz yurtlarından koparılan ve topraklarımıza sığınan Suriyehalkıdır. 

Sizin yol arkadaşlarınız katiller, bizim yol arkadaşlarımızmazlumlardır!

Sizin yol arkadaşınız Yasin Börü ile arkadaşlarınınkatili Selahattin Demirtaş'tır. Bizim yol arkadaşımız iseyeryüzünde zulmün tezgahından geçen tüm mazlumların umudu RecepTayyip Erdoğan'dır!

Biz 3 şeritli kaymak gibi yollarda değil, kurşunların ve bombalarınaltında yürürüz. 

Biz yürüdük mü geri dönemeyeceğini bile bile hainlerin üzerineatılan Şehit Ömer Halisdemir gibi yürürüz. İlhan Varankgibi, Erol Olçok ve can oğlu Abdullah Olçok gibi yürürüz biz!

Sizin yol arkadaşlarınız darbe gecesi halkın üzerine kurşunyağdıran darbecilerin yakınlarıdır. Bizim yol arkadaşlarımız, ogece şehadete ulaşan 249 şehittir!

Bunu söylemem keyfinizi kaçıracak ama bilin diye söylüyorum.Hani o ulaşmaya, indirmeye, devirmeye çalıştığınızErdoğan var ya...

Heh!...

İşte o Erdoğan, artık 249 şehidin Türk halkına emanetidir. Vecemi cümle alem bilir ki bu toprakların insanı emanete hiyanetetmez.

Etmeye çalışanı da affetmez!

Ona göre...

SOSYAL MEDYADA TAKİPİÇİN:

Yorumlar75 yorum