BIST 2.490
DOLAR 16,63
EURO 17,51
ALTIN 972,89
HABER /  POLİTİKA  /  MHP

'12 şehit'e Bahçeli'den sert açıklama

Devlet Bahçeli Afganistan'da şehit düşen 13 askerimizin ardından yaptığı açıklamada oldukça sert mesajlar verdi....

Abone ol

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Afganistan'ın karanlık ortamında güvenlik görevlilerimizin kaybı, artan şiddet ve tahrik yüklü gelişmeler buradaki askeri varlığımızın tekrar gözden geçirilmesini gerekli kılmaktadır" dedi.

Bahçeli, Afganistan'da bir helikopterin düşmesi sonucu 12 Türk askerinin şehit olması dolayısıyla yaptığı açıklamada,"acı verici" olarak nitelediği olayın herkesi derin üzüntü ve kedere sevk ettiğini belirttti.

Kazada şehit olan askerlere Allah'tan rahmet, acılı ailelerine, silah arkadaşlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ve millete başsağlığı dileyen Bahçeli, kazanın oluş şekli, nedenleri ve helikoptere herhangi bir saldırı olup olmadığı konularının acilen netleştirilmesi ve konuyla ilgili incelemelerin çok yönlü derinleştirilmesi gerektiğini ifade etti.

Bahçeli, Afganistan'daki olayların ve gelişmelerin ortaya çıkardığı maliyetin her geçen gün arttığını belirterek, istikrarsızlık içinde bulunan Afganistan'da henüz kalıcı bir toplumsal mutabakata ulaşılamamasının kaygı verici olduğunu anlattı.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin barış misyonuyla hareket etmesi ve dünyanın değişik yerlerinde güvenliği ve düzeni sağlama konusunda uluslararası görev üstlenmesinin takdire şayan bir durum olduğunu vurgulayan Bahçeli, şöyle devam etti:

"Türk milletinin şefkati, hoşgörüsü ve yardımseverlik duygusu bu şekilde temsil edilmekte ve tanıtılmaktadır. Ancak Afganistan'ın karanlık ortamında güvenlik görevlilerimizin kaybı, artan şiddet ve tahrik yüklü gelişmeler buradaki askeri varlığımızın tekrar gözden geçirilmesini gerekli kılmaktadır. Zira bir güvenlik görevlimizin hayatı bile hiçbir şeyle kıyaslanamayacak kadar değerli ve vazgeçilmezdir. 

Afganistan'daki kanlı hadiseler, terör gruplarının etkinliği, yüce dinimize yönelen hakaretamiz davranışlar, sivil ve masum insanların cinayete kurban gitmesi, insanlık vicdanının kabul edemeyeceği sefillikler olarak hafızalardan silinmeyecektir. Bu itibarla, yabancı memleketlerde bulunan güvenlik kuvvetlerimizin hak ve hukukunun korunması, hayatlarının riske atılmaması için AKP hükümeti, her platformda inisiyatif almalı ve gereğini sorumluluk duygusu içinde yapmalıdır." 

ÖNCEKİ HABERLER
Dargeçit'te Jitem izi!
Dargeçit'te Jitem izi!
Az uyumak tehlikeli!
Az uyumak tehlikeli!
Bunun için adam ezilir mi?
Bunun için adam ezilir mi?
Sarkozy:Senden bana ne aptal!
Sarkozy:Senden bana ne aptal!
Eruygur'a 'psikiyatrik test' talebi!
Eruygur'a 'psikiyatrik test' talebi!
Kanlı eylem planı telsiz konuşmalarında!
Kanlı eylem planı telsiz konuşmalarında!
Hava sisli, büyüme hızını düşürdük
Hava sisli, büyüme hızını düşürdük
İvana Sert hakkında şok iddia
İvana Sert hakkında şok iddia
İnsan kaçakçılarına büyük darbe
İnsan kaçakçılarına büyük darbe
ABD'den Kuzey Kore'ye tehdit!
ABD'den Kuzey Kore'ye tehdit!