BIST 9.645
DOLAR 32,59
EURO 34,81
ALTIN 2.442,30
HABER /  DÜNYA

11 Yaşındaki kız öyle bir yalan attı ki...

Denizli’de bir çocuğun kaçırıldığını iddia eden 11 yaşındaki kızın söyledikleri mahallede paniğe neden olurken, kızın polisteki ifadesinde o...

Abone ol

Denizli’de bir çocuğun kaçırıldığını iddia eden 11 yaşındaki kızın söyledikleri mahallede paniğe neden olurken, kızın polisteki ifadesinde olayı kendisinin uydurduğunu söylediği ortaya çıktı.
Denizli’de öğle saatlerinde yaşanan olay, bir mahallede paniğe neden oldu. Mehmetçik Mahallesi’nde bulunan Lütfi Ege Ortaokulu önünde oynayan 11 yaşındaki E.Ç., mahalledeki caminin imamın yanına giderek, 2 kişinin bir çocuğu çuval geçirerek kaçırdığını söyledi. Bunun üzerine olayı polis ekiplerine bildiren imam, camide eğitim verdiği çocuklara da olayı sordu. Daha sonra olay yerine gelen polis ekipleri, bir çocuğun kaçırıldığını iddia eden E.Ç.’yi de yanına alarak mahallede arama başlattı. Bir süre mahallede arama çalışması yapan ekipler, herhangi bir sonuca ulaşamadı.
Mahalledeki camiden çıkan çocuklar da olaydan dolayı korktuklarını söylerken, polis ekipleri E.Ç.’nin ifadesine başvurdu. Polisteki ifadesinde olayı kendisinin uydurduğunu söylen E.Ç.’nin sürekli olarak bilgisayar oyunu oynadığı ve geçtiğimiz günlerde de mahallede gasp olayı olduğuna dair polisi aradığı ortaya çıktı. Olayın ardından mahalleli rahat bir nefes alırken, E.Ç. de polis tarafından ailesine teslim edildi.
(İHA)