BIST 5.000
DOLAR 18,63
EURO 19,50
ALTIN 1.062,32
GÜNCEL

1 milyon dolarlık düğün pastası şaşkınlık yarattı!

İngiliz tasarımcı Debbie Wingham, Dubai'de düzenlenen gelin fuarında yaptığı düğün pastası akıllara durgunluk veriyor. Geleneksel Arap gelini şeklinde tasarlanan pastanın değeri bir milyon dolar...

Dubai'de gerçekleştirilen gelin fuarındaki gelin şeklinde yapılan düğün pastası fiyatıyla şaşkınlık yarattı. Yaklaşık 2 bin kremadan yapılmış çiçek, bin tane yenilebilir inci ve her biri 200 bin dolar değerindeki 5 beyaz elmastan yapılan pastanın 1 milyon dolar olduğu öğrenildi. 120 kiloluk pasta, İngiliz asıllı pasta tasarımcısı Debbie Wingham tarafından 5 günde tamamlandı. Geleneksel Arap gelini şeklinde tasarlanan pastanın yüzünde, vücudunun üst kısmında, parmaklarında ve kollarında yaklaşık 50 kilo şekerleme ve 25 kilo çikolata kullanıldı. Ortadoğu kültüründen etkilendiğini ve ilham aldığını belirten Wingham, gördüğü ilgiden memnun olduğunu belirtti.

(Ulusal yayın yapan internethaber.com sanal ortamda haberciliğe başlayan ilk haber sitelerinden biridir. Türkiye'nin tanığı pek çok isim yazar kadrosunda yer almakta. Okur yorumlarının yanı sıra açık görüş köşesinden mesleki yazılara ve blog yazarlarına yer vermektedir. Açık görüşte 20'ye yakın uzman yazar olarak yer almaktadır. 60 kişilik bir haber kadrosuna sahip olan internethaber.com, 2000 yılında İnternethaber Yayın Grubu adı altında faaliyete başladı. İstanbul Beşiktaş'ta ofisi bulunan İnternethaber Yayın Grubu bünyesinde tematik özellikli 12 site yer almaktadır. 24 saat kesintisiz haber yayını yapan internethaber sitesinde güncel haberler ile birlikte, politika, sağlık, magazin, spor, memur ve eğitim ile son dakika haberleri yer alıyor.)

Sitene Ekle
Etiketler