eposta yazdır zoom+ zoom-

TÜSİAD başkanı giderayak eleştirdi OHAL ile...

TÜSİAD başkanı giderayak eleştirdi OHAL ile...

TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran Symes bugün görevi bırakıyor. Yeni başkanın atanacağı TÜSİAD Genel Kurulu'nda veda konuşması yapan Başaran Symes, hükümete OHAL eleştirisinde bulundu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 12-01-2017 10:52 - Güncelleme: 12-01-2017 10:52

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı bırakacak olan Cansen Başaran Symes Genel Kurul'da bir konuşma yaptı.

Başaran Symes başkan olarak son konuşmasında şunları söyledi:

"Yeni bir dünyanın kuruluşuna tanıklık ediyoruz. Liberal dünya düzeni sarsılıyor. Ekonomiyi rayına oturtacak kararların alınması gerekir. Türkiye Ortadoğu'nun geleceğine katkıda bulunacaksa bunu Ortadoğu'nun hastalıklarını ithal ederek yapamaz. Türkiye bölgesel dengelerde rol oynayacaksa bunu kendi esneklik alanını daraltalark sağlayamaz. Laiklik olmadan Ortadoğu'daki şiddet dalgalarının ülkemizi içine çekmesini engellememiz mümkün değil.

Başkanlığı bırakacak olan Cansen Başaran Symes'ın veda konuşması yaptığı sırada, TÜSİAD üyelerinin uyudukları kameralara takıldı.

"OHAL ORTAMI İLE GÜVENLİK SORUNLARI AŞILMAZ" 

Toplumun son yıllarda giderek daha fazla kutuplaşmasını her ortamda gündeme getiriyoruz. İfade özgürlüğü üzerindeki kısıtların menfaatlirimize zarar verdiğini düşünüyorum. Ortak hedeflerimizin azalmasını değerlerimiz ve hayat tarzı üzerinden ayrışmanın hızlanmasını üzülerek izliyoruz. Sürekli bir OHAL ortamının tek başına güvenlik sorunlarının aşılmasını sağlayacağı kanısında değiliz. 

Dünyada rekabet gücümüzü artıracaksak yetişen insanlarımızın bu ülkede huzur içinde çalışabilmesini sağlamalıyız.

"AB HEDEFİNDEN VAZGEÇİLMEMELİ"

AB projesi önemini hala yitirmedi. AB hedefinden vazgeçmek söz konusu olmamalı. Bu hedefin savunucu ve ısrarlı takipçisi olduk. Hükümetin AB ve Gümrük Birliği'ni güncelleme müzakerelerini kararlılıkla destekliyoruz."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN TÜSİAD başkanı giderayak eleştirdi OHAL ile... haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR11 YORUM
  • Misafir 12 Ocak 2017 21:58 AB hedefiymiş... bir ağzımıza s....dıkları kaldı... bir de do..lın hadi demedikleri...

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro