eposta yazdır zoom+ zoom-

TSK Afrin'de 100 aşkın yağmacı yakaladı

TSK Afrin'de 100 aşkın yağmacı yakaladı

Rusya Dışişleri Bakanlığı Enformasyon ve Basın Departmanı Direktör Yardımcısı Artyom Kojin, "TSK, Afrin’deki silahlı grupların suç niteliğindeki eylemlerini durdurdu" dedi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 23-03-2018 14:36 - Güncelleme: 23-03-2018 14:36

Rusya Dışişleri Bakanlığı Enformasyon ve Basın Departmanı Direktör Yardımcısı Artyom Kojin, TSK’nın Afrin’deki yasadışı silahlı grupların suç teşkil eden eylemlerini durdurduğunu söyledi.

Gazetecilere konuşan Kojin "18 Mart'ta Afrin ele geçirildi. Kürt grupların liderleri bölge halkının akıbeti konusundaki sorumluluğunu fark ederek çatışma olmaksızın kentten çekilme kararı aldı. Suriye'deki silahlı örgütlerden kalanlar da yağma gerçekleştiriyordu. Kentteki karışıklık ancak TSK'nın kararlı eylemlerinin ardından birkaç gün sonra durdurulabildi" dedi. Kojin, TSK'nın 100'ü aşkın yağmacıyı yakaladığını ifade etti. 

Afrin'de 4 grad füzesi ele geçirildi

 

ÖSO'DAN YAĞMA SUÇU İŞLEYENLERE YAPTIRIM: Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Afrin'de yağmaya karışan iki mensubuyla ilişiğini kestiğini ve yaptırımlara devam edeceğini açıkladı.

ÖSO bileşenlerinden "Üçüncü Kolordu'dan" yapılan yazılı açıklamada, Afrin ilçe merkezinde yağmalama suçlarına karışan iki mensubunun ÖSO ile ilişkisinin kesildiği bildirildi.

Açıklamada, yağmaya karışanlara yaptırımların devam edeceği ve ÖSO ile ilişkilerinin kesileceği kaydedildi. Öte yandan Suriye Geçici Hükümeti, yaptığı yazılı açıklamada, ÖSO'dan, Afrin'deki sivillerin ve mal varlıklarının korunması için gerekli güvenliğin sağlanmasını istedi.

Açıklamada, Afrin ilçe merkezinde yağmaya karışan ÖSO unsurlarının yargılanması ve mağdur edilenlerin haklarının iade edilmesi gerektiği vurgulandı. 

İlçe merkezindeki güvenliği sağlayan kontrol noktalarına daha fazla takviye yapılması gerektiği belirtilen açıklamada, ilçe merkezindeki resmi dairelerin de korunması çağrısında bulunuldu. 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN TSK Afrin'de 100 aşkın yağmacı yakaladı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR4 YORUM
  • Misafir 23 Mart 2018 16:01 DEAS yani ISIS'ın hiç İsrail'e saldırdığını gördünüz mü? Duydunuz mu? Göremezsiniz de, Duyamazsınız da. Çünkü ISIS'in açılımı İngilizcesi: ISIS=Israeli Secret Intelligence Service. İnanmayan araştırsın. BOP da bir tesadüf değil. Coğrafyamızda olan bitenler BOP'un bir işleyişi. Arık Müslümanlar kafalarını kumdan çıkarıp kimlerin istismarıyla uçuruma gittiklerini kavramalılar. Yoksa ilerde çok pişman olurlar.

    CEVAP YAZ 0 3

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro