eposta yazdır zoom+ zoom-

Trump'tan operasyon sonrası yeni Suriye açıklaması!

Trump'tan operasyon sonrası yeni Suriye açıklaması!

ABD, İngiltere ve Fransa koalisyonu Suriye'yi vurdu. ABD Başkanı Donald Trump Suriye operasyonu konusunda yeni açıklamalarda bulundu. Trump; ''saldırısı o kadar mükemmel ve isabetli bir şekilde yerine getirildi'' dedi ve medyaya sert çıktı. ABD'nin BM Daimi Büyükelçisi Nikki Haley, ABD'nin Suriye'deki hedeflerini gerçekleştirene kadar ülkeden askerlerini çekmeyeceğini açıkladı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 15-04-2018 15:35 - Güncelleme: 15-04-2018 15:35

Trump, "Suriye baskını harika bir şekilde ve böylesi bir kesinlikle olarak gerçekleştirildi" derken, ABD medyasında 'Görev tamamlandı' (Mission Accomplished) ifadesinin kendisi tarafından kullanılmasına yönelik eleştirilere sert çıktı. ABD'nin BM Daimi Büyükelçisi Nikki Haley ise ABD'nin Suriye'deki hedeflerini gerçekleştirene kadar ülkeden askerlerini çekmeyeceğini açıkladı. 

Trump, tartışma yaratan 'Görev Tamamlandı' ifadesinin harika bir askeri terim olduğunu ve yeniden kullanılması gerektiğini söyledi. Trump yeni tweetinde şu ifadeyi kullandı:

“Suriye saldırısı o kadar mükemmel ve isabetli bir şekilde yerine getirildi ki, Yalan Haber Medyası’nın bunu küçümseyebilmesinin tek yolu, benim (operasyonun ardından) ‘Görev Tamamlandı’ (Mission Accomplished) terimini kullanmamdı. Bunun üstünde tepineceklerini biliyordum ancak bunun o kadar mükemmel bir askeri terim olduğunu hissettim ki, yeniden kullanması gerekiliyordu. Daha çok kullanın!”

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Trump'tan operasyon sonrası yeni Suriye açıklaması! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR14 YORUM
  • Misafir 15 Nisan 2018 21:20 Suriye'yi değil CİA ve Pentagon'un bazı birimlerini vurdun

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro