eposta yazdır zoom+ zoom-

Trump Kuzey Kore'yi "Teröre destek veren ülkeler" listesine ekledi

Trump Kuzey Kore'yi "Teröre destek veren ülkeler" listesine ekledi

ABD Başkanı Donald Trump, Kuzey Kore’nin "teröre destek veren devletler listesine" eklendiğini açıkladı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 20-11-2017 20:34 - Güncelleme: 20-11-2017 20:34

ABD Başkanı Donald Trump, Kuzey Kore'yi "Teröre destek veren ülkeler" listesine eklediğini söyledi. Trump, bunun uzun zamandır atılması gereken gecikmiş bir adım olduğunu belirtti.

Trump, kabine toplantısı öncesinde basın mensuplarına açıklama yaptı.

Kuzey Kore'nin nükleer silahlardan arındırmak üzere ülkeyle ilgili kritik bir adımı attıklarını belirten Trump, "Bugün ABD, Kuzey Kore'yi teröre destek veren devletler listesine ekledi. Çok önceden yapılmalıydı. Yıllar önce yapılmalıydı." dedi.

Pyongyang yönetiminin dünyayı nükleer yıkımla tehdit ettiğini ifade eden Trump, Kuzey Kore'nin yabancı ülkelerdeki suikastlar dahil uluslararası terör eylemlerini desteklediğini öne sürdü.

Trump, şöyle devam etti:

"Bu adım, Kuzey Kore yönetimi ve yönetimle ilişkilere yeni yaptırımlar ve cezalar getirecek ve zaman zaman hakkında okuduğunuz ve bazen de hakkında yazdığınız eli kanlı rejime karşı başlattığımız maksimum baskı kampanyamızı destekliyor. Yarın Hazine Bakanlığı da Kuzey Kore'ye yönelik ek yaptırımlar açıklayacak."

Uygulanacak yaptırımların çok büyük olacağına işaret eden Trump, söz konusu yaptırımları "en üst düzey yaptırım" olarak niteledi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Trump Kuzey Kore'yi "Teröre destek veren ülkeler" listesine ekledi haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR13 YORUM
  • Turgut Şentürk 21 Kasım 2017 03:24 Dünyanın herhangi bir yerinde terörist bir hareketlenme veya bir savaş durumu varsa ismi ABD dir. Arjantin, Brezilya, Rusya, Çin, Afrika, Orta Asya hatta Ortadoğu da her şekilde akan kanın dökülen her damla gözyaşının müsebbibidir USA. USA dünya üzerinde kendini satranç oyunundaki ŞAH yerine koymaktadır. Her oyunu kazanan ABD olmalıdır. Satranç tahtası devrilmeden bu oyun bozulmadan dünyaya huzur haramdır.

    CEVAP YAZ 2 18
KİMDİR ?
Donald Trump
DONALD TRUMP KİMDİR?

ABD'nin 45. başkanı Donald Trump oldu. Peki kimdir Donald Trump, kaç kez evlendi son eşi Melania Trump ile ne zaman evlendi? Donald Trump'ın başkanlık seçimi ve hikayesi. Donald John Trump (d. 14 Haziran 1946; Queens, New York); ABD'l

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro