eposta yazdır zoom+ zoom-

TOKİ'den ev için bankanın önünde sabahladılar

TOKİ'den ev için bankanın önünde sabahladılar

MALATYA'da TOKİ tarafından satışa çıkarılan ve başvuruların bugün başladığı 79 konut için çok sayıda vatandaş akşam saatlerinden itibaren banka önünde sıraya girdi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 27-11-2016 22:56 - Güncelleme: 28-11-2016 00:21

MALATYA'da vatandaşlar, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından, başvuru önceliğine göre satılacak 79 konut için akşamdan sıraya girdiler.

Vatandaşlar, TOKİ Başkanlığınca Malatya Beydağı Kentsel Yenileme Projesi Alt Gelir Grubu kapsamında yer alan ve kurasız başvuru önceliğine göre satışa çıkarılan 79 konutlardan birinin sahibi olmak için banka önünde beklemeye başladı.

Açık satış yöntemiyle satışı gerçekleştirilecek konutlar için başvurular,28 Kasım- 30 Aralık 2016 tarihleri arasında kabul edilecek.

SABAHA KADAR NÖBET
TOKİ tarafından ilde satılacak 79 adet konutu satın almak isteyen vatandaşlar, konut sahibi olabilmek amacıyla banka önünde sabahladılar.

Banka önünde sıraya giren vatandaşlar, bankanın camına astıkları listeye sıraya girenlerin isimlerini yazdılar. Gece nöbetindeki sıra için yanlarında battaniye getirenler de vardı.

CUMARTESİ'DEN BERİ BEKLİYOR

Cumartesi gününden bu yana kaynıyla Halkbank'ın önünde bekleyen Ahmet Kaya, "Devletimizin bize gösterdiği bu kolaylıktan dolayı çok teşekkür ederiz. Kiracılar için baya güzel, kira öder gibi ev sahibi oluyorsun. Cumartesi akşam saat 08.00'den bu yana buradayız, pazartesi sabah 09.00'a kadar da burada olacağız" dedi.

EKSİ 10 DERECEDE BEKLEDİLER

Tek umutları bir ev almak olduğunu belirten vatandaşlar eksi 10 dereceyi bulan soğuk gecede sabahladılar. Termosta getirdikleri çay ve kahvelerle ısınmaya çalışan Uğur Sezer "2 gün oldu bakın bu üçüncü güne girdik. Pazartesi sabah saat 09’da banka açılacak banka açılana kadar bekleyeceğiz, gelen ve bekleyen kişilerin isimlerini yazdık kapıya kendi imkânlarımızla, yanımıza da battaniye aldık oturuyoruz, uyumak yok, bekleyeceğiz burada. Üşümemek için battaniyelere sarılarak zor olsada soğuktan korunmaya çalışıyoruz" diye konuştu.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN TOKİ'den ev için bankanın önünde sabahladılar haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR4 YORUM
  • tepe 28 Kasım 2016 11:07 bu millete ne yapsan haktir... adam gecenin sogugunda (-10°C) de disarda kaliyor sira bekliyor hala devletimiz sag olsun diyor... ne diyem ben??

    CEVAP YAZ 1 5

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro