eposta yazdır zoom+ zoom-

Teröristler yolu kapattı: Saniye saniye kaydedildi!

Teröristler yolu kapattı: Saniye saniye kaydedildi!

TSK'ya ait İHA'lar, YPG/PKKlı teröristlerin, sivillerin Afrin kent merkezinden çıkmasını hendekle engellediği anları kaydetti. Sivillerin kazı yapan dozere engel olmak ve kenti terk edebilmek için teröristlere kafa tuttuğu görüldü.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 14-03-2018 19:34 - Güncelleme: 15-03-2018 00:23

AFRİN ilçe merkezindeki YPG/PKK'lı teröristlerin kenti terk etmek sivilleri hendekler kazarak engellemeye çalıştığı anlar, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) ait insansız hava araçları (İHA) tarafından kaydedildi.

AA'nın ulaştığı İHA görüntülerinde, bir dozerin ilçe merkezinden hareket ederek sivillerin Afrin kent merkezini terk etmeye çalıştığı bir noktaya geldiği görülüyor.

Dozer, teröristlerin sivillere ait araç konvoyunu beklettiği bir noktanın hemen ilerisinde, yolun önünü kesecek şekilde kazı çalışması yapıyor. Çıkış noktasına doğru araçlarıyla uzun kuyruklar oluşturan siviller bu sırada toplanarak dozerin yanına gidiyor ve teröristlerin kazısına engel olmak istiyor.

Halkı engellemeye çalışan teröristlerin yoğun tepki gördüğü fark edilirken, birçok sivil eli silahlı teröristlerle tartışıyor. Bu sırada yaşlı bir kadının önce teröristleri ikna etmeye çalıştığı, ardından teröristlerin dizdiği taşları elleriyle kaldırarak yolu açmaya çabaladığı İHA görüntüsüne girdi. Görüntülerde, bazı sivillerin dozeri, kepçesine çıkarak engellemeye çalıştığı da fark edildi.

TSK'ya ait İHA'lar, daha önce de YPG/PKKlıların sivillerin ilçeden çıkışını engellemek için yollarını kestiğini ve teröristlerin ateş açtığını kaydetmişti.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Teröristler yolu kapattı: Saniye saniye kaydedildi! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR7 YORUM
  • MİSAFİR 15 Mart 2018 09:05 ŞİMDİ YAŞAYAN YPG Lİ EMPERYAL UŞAKLARI ÜÇ GÜN SONRA GEBERMİŞ OLACAKLAR AKLI OLAN ZORLA KAÇIRILMIŞ KANDIRILMIŞ OLAN GENÇLER KAÇIN CANINIZI KURTARIN BİRDAHADA DİKKAT EDİN DEMOKRASİ ÖZGÜRLÜK DİYE SİZİ EMPERYALİSTLERE SİYONİSTLERE KÖPEK YAPMASINLAR BUNLARIN ALAYI ÇAGGAL KAÇIN CANINIZI KURTARIN YAŞAMAYA BAKIN TÜRKİYE GÜZEL DEVLETİMİZ GÜZEL MERHAMETLİ ŞEFKATLİ KAÇIN KURTULUN O PİSLİKLERDEN ONLAR İNSANLIK DÜŞMANI SATILMIŞ HAİN ,BAŞINIZDAKİLER ORYA BURAYA KAÇIYOR AVRUPADA PARA YİYOR SİZİ ÖLÜME GÖNDERMİŞLER SİZDE AKIL YOKMU ADİ HERİFLER

    CEVAP YAZ 1 2

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro