eposta yazdır zoom+ zoom-

Suriyeli dilenci gerçeği Süleyman Soylu ilk kez açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye genelinde düzenlenen "Huzurlu Sokaklar" operasyonunda Suriyeli dilencilerle ilgili çarpıcı bir ayrıntıyı paylaştı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 18-05-2017 16:02 - Güncelleme: 18-05-2017 16:02

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Huzurlu Sokaklar" operasyonunda yakalanan 2011 dilenciden sadece 156'sının Suriyeli olduğuna dikkat çekti.

Soylu, ayrıca şebeke üyelerinin diğer dilencileri Suriyeli görünümünde dilencilik yaptırmaya çalıştığını söyledi.

Soylu, Altınova Belediyesi hizmet binasının açılış töreninde yaptığı konuşmada, güvenlik güçlerinin moralinin en üst düzeyde olduğunu, jandarma, polis, asker ile korucuların birlik ve beraberlik içinde ortaya büyük bir mücadele ortaya koyduğunu belirtti. 

Türkiye genelinde dün Aile ve Sosyal Politikalar il müdürlükleri ve Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ile ortaklaşa 10 bin polisle "Huzurlu Sokaklar" operasyonu gerçekleştirdiklerine dikkati çeken Soylu, şunları ifade etti:

DİĞERLERİNE SURİYELİ GÖRÜNÜMÜNDE DİLENCİLİK YAPTIRIYORLAR

"Ramazan öncesi yaklaşık 2011 sokaklarda birileri tarafından koordine edilen dilencilere yönelik operasyondu. 2011 dilenciyi arkadaşlarımız topladılar. Biz kendi insanımıza bakabilme kapasitesine sahibiz. Bir takım şebekeler bunları ele geçiriyor. Ve onlardan bizim o gözümüzün yumuşaklığından istifade ederek onlardan ekonomik rant elde ediyorlar. 2011 kişinin 156 kişisi Suriyeliydi. Onları topladık gereğini yerine getiriyoruz. Ama diğerleri de maalesef böyle bir şey türedi. Suriyeli görünümünde dilencilik yaptırmaya çalışıyorlar. Suriyeliymiş gibi. Bunları da gereğini yerine getiren arkadaşlarımız operasyonları bir şekilde gerçekleştiriyorlar. "

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Altınova Belediye hizmet binasının açılış törenine katıldı.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Suriyeli dilenci gerçeği Süleyman Soylu ilk kez açıkladı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR8 YORUM
  • Misafir 18 Mayıs 2017 21:41 Kapıları ne zaman açıyorsun sayın bakan, 5 milyondan fazla, suriye, ırak, afgan doldurdu ülkeyi. Huzur yok, 15 bin göçmen Avrupaya gönderde akıllarını başından al. 5 milyon bizi etkilememiş, bir 5 milyonda gelse fark etmez, alıştık nasıl olsa.

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Süleyman Soylu
SÜLEYMAN SOYLU KİMDİR?

Aslen Trabzon Of'lu bir ailenin çocuğu olan Soylu 1969 yılında İstanbul'da doğdu. İçişleri Bakanı olan Süleyman Soylu'nun eşinin ismi Hamdiye Soylu. İlk ve ortaöğrenimini İstanbul'da tamamladı. Plevne Lisesi mezunu olan S&uu

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro