Süleymancıların ses kaydı ortaya çıktı! İşte cemaatin olay kaseti

Süleymancılar'ın Alihan Kuriş liderliğindeki kolu kamuoyuna, seçimde Cumhur İttifakı'nı (AK Parti-MHP) destekleyeceği imajı verirken cemaat mensuplarına gizliden gizliye İYİ Parti ve Meral Akşener'e oy vermeye yönlendirdiği ortaya çıktı. Süleymancıların olay ses kaydını bugün internethaber.com yazarı Süleyman Özışık gündeme getirmişti.

Ses kasetindeki konuşma Alihan Kuriş önderliğindeki Süleymancılar cemaatinin üst kademe yöneticilerinden biriyle cemaate mensup bir mürid arasında geçiyor.  Cemaatin "büyüklerinden" Süleyman isimli şahısı arayan kişi kime oy vereceklerini sorunca Meral Akşener'e oy verilecek talimatı ile karşılaşıyor. Arayan kişi Akşener'e oy vermek istemediğini söyleyince cemaat büyüğüne isyan ederek, "FETÖ bizi parayla satın aldı, sakın bana dini bir gerekçe söyleme" çıkışında bulunuyor.

İYİ Parti'ye oy vermezsek ne olur?

Ses kaydında arayan kişi "Peki buna uymazsak günah olur mu?" diye sorunca karşı taraftaki kişi "Vallahi o zaman kaybeden sen olursun. Yani öteki alemde Allah üstadımızı sana gönderdiğinde ne diyeceksin?"diyor.

Süleymancıların lideri Alihan Kuriş Kimdir cemaatinin mavi esrarı

 

  • Medya 28 Haziran 2018 13:46
  • SİTENE EKLE
  • PAYLAŞ fb tw

YORUM YAZIN Süleymancıların ses kaydı ortaya çıktı! İşte cemaatin olay kaseti videosuna yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU VİDEOYA YAPILAN YORUMLAR93 YORUM
  • Musa 29 Haziran 2018 17:58 Rabbim şahit olsun ki, bu cemaatın yurdunda okuyan birisi olarak bu seçim zamanı hiç kimse bana ve çevremdekiler buraya verin diye birşey söylemedi. Ben Ak Partiye verdim. Bu haberleri okuyunca yöneticilere bunu durumu sorduğumuzda, bizimde haberimiz yok bunlar nereden uyduruldu diyorlar. Yani bu işte büyük fitne var dostlar. Müslümanı Müslümana kırdırmak istiyorlar. Ha bireysel olarak bu malum partiye veren olmuş olabilir. Buna da saygı duymak gerek. Fitne yapan arkadaşlara büyük vebal altındadır. En azından Ak Partiye oy vermiş insanların nasıl hakkını ödeyeceksiniz. İnsaflı olun lütfen.

    CEVAP YAZ 0 9

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro