eposta yazdır zoom+ zoom-

Sözcü'nün sahibi Burak Akbay kimdir nerede yurtdışına mı kaçtı?

Sözcü'nün sahibi Burak Akbay kimdir nerede yurtdışına mı kaçtı?

Sözcü gazetesinin sahibi Burak Akbay hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Gözaltı kararı sonrası açıklama yapan Sözcü'nün sahibi Burak Akbay Londra'da olduğunu söyledi. Peki Burak Akbay kimdir nereli?

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 19-05-2017 11:19 - Güncelleme: 19-05-2017 14:59

Sözcü Gazetesi’nin bazı mensuplarına yönelik düzenlenen operasyon kapsamında hakkında gözaltı kararı çıkarılan gazetenin sahibi Burak Akbay’ın Fransa'ya kaçtığı iddia edilmişti. Akbay gazetesine yönelik operasyon sonrası açıklama yaptı. Sözcü'nün sabihi Burak Akbay Londra'da olduğunu açıkladı. 

Akbay yaptığı açıklamada hakkında çıkan 'firari' iddialarını yalanladı. 

“Büyük kurtarıcımız, cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’e ve onun çok sevgili annesine bile insafsızca dil uzatıldığı şu günlerde bana bu yapılanlar çok normal…

Türkiye’nin en çok satan gazetesinin sahibi, sadece doğruları duyurmaya gönül vermiş bir ekibin ferdi olduğum için beni hedefe koydular. Biliyorum, doğru ve dürüst gazetecilik yaptığım için hedefteyim.

Savcının firari olduğum yolundaki açıklaması ise tam bir skandal. Referandum öncesi her Türk vatandaşı gibi oyumu kullanmak için Londra’dan İstanbul’a dönüp, vatandaşlık görevimi yerine getirdim. Yani Türkiye’deydim… Referandumun ardından anneannem vefat etti. Yine Türkiye’ye geldim. Bu nasıl firarilik, anlamak mümkün değil.”

İSTANBUL'DAKİ EVİNDE BULUNAMAMIŞTI

Sözcü Gazetesi'ne yönelik başlatılan FETÖ adına suç işleme suçlaması kapsamındaki operasyon çerçevesinde 4 şüpheli hakkında gözaltı ve adreslerinde arama kararı verilmişti. Bu çerçevede Burak Akbay'ın Sarıyer Büyükdere Mahallesi'ndeki lüks villasına giden İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri şüpheliyi adresinde bulamamıştı. 

BURAK AKBAY KİMDİR, KAÇ YAŞINDA NERELİ?

1971 senesinde dünyaya gelen İş adamı Burak Akbay İstanbul doğumludur. 

Sözcü Gazetesi, AMK Spor Gazetesi, Sık Hayat, Gırgır dergisi, Korkusuz Gazetesi ve Sözcü Kitabevi sahibi olan Akbay Estetik Yayıncılık Aş'nin de kurucusudur.

Merkezi Halkalı Istanbul'da bulunana Estetik Yayıncılık AŞ şirketi, aynı zamanda dünyadaki bir çok gazetenin de Türkiye ve yakın coğrafyadaki basımını ve dağıtımını da yapmaktadır. Burak Akbay bu firmada halen CEO görevini sürdürmektedir. Sözcü Gazetesi Türkiye'nin yüksek tirajlı gazetelerinden biridir. İngilizce ve Fransızca'yı üst düzeyde bilen Burak Akbay evlidir. Lise eğitimini Özel Dost Lise'sinde üniversite eğitimini ise İsviçre'de Pazarlama ve İdari İşletme bölümünde tamamlamıştır. 

Sözcü gazetesini 2007 senesinde kuran Akbay 19 Mayıs 2017 tarihi itibariyle FETÖ soruşturması kapsamında gözaltı kararı verildi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Sözcü'nün sahibi Burak Akbay kimdir nerede yurtdışına mı kaçtı? haberine yorum yapın

tw gp fb rs yukarıdaki hesaplarınızdan biri ile yorum yapabilirsiniz adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR15 YORUM
  • a.eren 19 Mayıs 2017 17:13 Emniyetten veya Adliyeden bilgi sızdırılarak Burak Akbayın kaçmasımı sağlandı? acaba yurtta olmadığına göre

    CEVAP YAZ 0 40

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro