YAZARLAR

Elçin Sevgi SUÇİN

Elçin Sevgi SUÇİN

sevgi.elcin.sucin@internethaber.com @ rss Eklenme Tarihi: 16 Şubat 2015 13:07 - Güncelleme: 28 Ekim 2015 17:20

Şimdi Bir Kadın Neresine Ölse Bilemiyor

Şimdi bir kadının içi oyuluyor kazma kürek.

Şimdi bir kadının canı, alevli urganlarla yeniden yeniden alınıyor.

Şimdi bir kadın neresine ölse bilemiyor.

Nasıl ölse?

Nasıl ölse de kurtulsa baştanbaşa sızı olmuş bir bedenden.

O kadın Özgecan'ın annesi! O kadın, şimdi bütün acıların annesi.

İleri geri konuşuyor, yazıyor insanlar. Bazen bir kadın bazen bir erkek, acıya sözle gidiyor! Bir kazmada onlar vuruyorlar Özgecan'ın annesinin yüreğine. Bir acı da onlar bırakıyorlar cayır cayır.

Anlamıyoruz, anlayamıyoruz bu öfke niye? Bu kin kime? Kadın, kadınlığından mı nefret ediyor? Erkek, erkekliğinden mi anlamıyoruz? Öyle bir toplum olduk ki en temel duyguda bile birleşemiyoruz.

Acıma, merhamet, sevgi, şefkat insanlığın ortak duygularındandır.  Göğsünde bir kalp taşıyan her insan, bir insan zulme uğradığında, öldüğünde üzülür. Ölene dua eder, yakınlarını teselli eder. Bu insan olmanın gereğidir. Bu yaratılanı Yaratandan ötürü sevmenin gereğidir.

Haksızlığın ve zulmün dini, dili, ırkı, ülkesi yoktur. Haksızlık, kime karşı işlenmiş olursa olsun haksızlıktır. Bir genç kızın, bir toplu taşıma aracında suiistimal edilmeye çalışılması, ardından hunharca öldürülmesi haksızlıktır. Bu haksızlığa, kılıf uydurmaya çalışmak, suça bahaneler uydurarak makul kılmaya çalışmak daha da beter bir haksızlıktır.

Bir dakikalığına Özgecan’ın annesi babası olmaya davet ediyorum sizi. Bir dakikalığına onların ruhlarını cayır cayır yakan acıyı hissetmeye davet ediyorum. Ne hissediyorsunuz?

Özgecan gitti! Giden geri gelmez ama kalan Özgecanların insanca yaşamasını sağlayabiliriz. Bu ülkede kadınlarımızın, genç kızlarımızın, kız çocuklarımızın ve hatta erkek çocuklarımızın gece ve gündüz ülkemizin her köşesinde korkmadan, güven içinde dolaşmalarını ve sağ salim evlerine dönmelerini sağlayabiliriz. Bunun için elbirliği yapabilir, aklıselim ile düşünerek çözümler üretebiliriz.

Kötülükte değil iyilikte birleşebiliriz.
PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Şimdi Bir Kadın Neresine Ölse Bilemiyor yazısına yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR0 YORUM
REKLAM
Elçin Sevgi SUÇİNDİĞER YAZILARIElçin Sevgi SUÇİN
TÜMÜ

AÇIK GÖRÜŞ TÜMÜ

Dilediğiniz platformdan Bizi izlemeye devam edin! tw gp fb rs
REKLAM
REKLAM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro