ELÇİN SEVGİ SUÇİN / TÜM YAZILARI
Elçin Sevgi SUÇİNelcin@internethaber.com
TÜM YAZILARI
Hadi Güneşe Tutalım Yaralarımızı Bu ne unutma arzusu sevgili diriler? Bu ne yaşama telaşı göğsünde bin yara? Yara bandı ile kapatmak yetmiyor anla. Taze yara işte, kanıyor altında bandın ince ince.
Ruh Acı Sızdırıyor! Şehrin işlek caddelerinden birinin kirli kaldırımına serilmiş soluk çiçekli muşambanın üzerinde dans eden, donuk gözlü naylon bebekler gibi durmadan gülüyor kadın/adam.
Fanus Cinneti Kiminin yarası kanıyor. Kiminin yarısı kanıyor. Ağzımızda kan tadı. Neye gülsek hep yarım kalıyor.
Taşın Ağırlığı Suyun Genişliğidir Suyun yüzünde taşın düştüğü o yerdir birey. Taşın bizzat kendisidir de ve düşüşünde yeniden oluş/oluşlar vardır.
Organik Korkular Organik sebze ve meyvelerde bir çeşit kurtarılmışlık vardı. Öyle hissediyorduk ve öyle yazılıp çiziliyordu her yerde.
Mağaradaki Dehşet Çocuklar taşıyor kadının gözlerinden. Yitik, korkmuş, umutsuz, coğrafyasını yitirmiş ülkeler gibi hangi kıtaya ait olacağını şaşırmış çocuklar.
Algıdan Cinnete Bir kadın düşünün ya da bir adam. Oksijen yoksunu bir uykunun ardından uyanılmış bir sabah ve ense köküne sinmiş inceden bir ağrı. Laf olsun diye tıkıştırılmış birkaç lokmanın ardından alelacele giyinip çıkıyor.