eposta yazdır zoom+ zoom-

Selülit nedir nasıl tedavi edilir?

Selülit nedir nasıl tedavi edilir?

Selülit, her kiloda ver yaşta kadında bulunabilen ve neden oluştuğu tam olarak bilinemeyen yağ birikimidir. Peki, kadınlarda selülit ve sarkmalar nasıl tedavi edilir? Medikal Estetik Hekimi Hüseyin Tırman cevapla.tv'ye anlattı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 20-09-2018 09:11 - Güncelleme: 18-07-2018 14:00

Selülit oluşumunun özellikle kadınlarda görülmesinin nedeninin yüksek östrojen miktarı olduğu kanıtlanmıştır. Karın, bacak, kalça, göğüs bölgelerinde selülitten muzdarip olan birçok kadın, estetik olarak daha hoş bir görüntüye sahip olmak adına çeşitli tedavi yöntemlerine başvuruyor. Selülit ve sarkmalar nasıl tedavi edilir? Medikal Estetik Hekimi Hüseyin Tırman cevapla.tv'ye anlattı. 

Bacaklardaki kasların gevşemesi ve sarkması görüntü bozukluğuna yada fonksiyon bozukluğuna sebep olmaktadır. Görüntüyü düzelmek için bu bölgeye yapılan elektroterapilerle kas güçleri yerine getirilebilir. Özellikle selülit görüntüsü bayanları çok rahatsız etmektedir. Radyofrekans uygulaması ve vakumlu masaj uygulamaları bu bölgede etkili olmaktadır.

Kaynak: cevapla.tv

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Selülit nedir nasıl tedavi edilir? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro