eposta yazdır zoom+ zoom-

Sanık eski uzman çavuş pes dedirtti

Sanık eski uzman çavuş pes dedirtti

Siirt Valiliğini abluka altına almaya çalışan, aralarında rütbelilerin de bulunduğu 93'ü tutuklu 320 eski askerin yargılandığı davaya devam ediliyor.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 05-09-2017 13:36 - Güncelleme: 05-09-2017 13:36

Sanık eski uzman çavuş İbrahim Torlak, darbe girişimi gecesinde cep telefonundan gönderdiği, "Hulusi Akar serbest bırakılmış. Bizi çektiler. Şimdi biz de valiyi almıştık" yazılı mesajı hatırlamadığını ileri sürdü.
 
Siirt'te Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Valiliği abluka altına almaya çalışan, aralarında rütbelilerin de bulunduğu 93'ü tutuklu 320 eski askerin yargılandığı davaya devam ediliyor.

Siirt 2. Ağır Ceza Mahkemesince Adliye Sarayı'ndaki salonların fiziki yetersizliği nedeniyle Siirt Üniversitesi Merkez Yerleşkesi Konferans Salonu'nda görülen duruşmaya, tutuklu sanıklar, geniş güvenlik önlemleri altında getirildi.

Eski Siirt 3. Komando Tugay Komutanı tuğgeneral Ahmet Şimşek ve eski İl Jandarma Komutan Vekili albay Necati Metin duruşmaya katılmazken, eski Siirt 3. Komando Tugay Komutan Yardımcısı albay Alican Erkiletlioğlu, eski Eruh 2. Komando Tabur Komutanı yarbay İsmet Çehreli ve bazı tutuklu sanıklar ile tutuksuz sanıklar ve avukatları hazır bulundu.

"ŞİMDİ DE BİZ VALİYİ ALMIŞTIK" MESAJI

Duruşmada ifade veren tutuksuz sanıklardan Eruh 2. Komando Tabur Komutanlığında görevli eski uzman çavuş İbrahim Torlak, olay gecesi terör operasyonu için Siirt'e geldiklerini iddia etti.

Mahkeme Başkanı Saim Karakaya, savunmasının ardından Torlak'a, 15 Temmuz gecesi telefonunda kayıtlı bir kişiye WhatsApp'tan gönderdiği, "Hulusi Akar serbest bırakılmış. Bizi çektiler. Şimdi biz de valiyi almıştık." şeklindeki mesajı sordu.

Mesajı hatırlamadığını ifade etmesi üzerine kendisine yazdığı mesajlar gösterilen Torlak, mesajları inceledikten sonra, "Mesajları hatırlamıyorum. Bunların açıklamasını yapacak durumum yok şu anda." dedi.

Tutuksuz sanıklardan Eruh 2. Komando Tabur Komutanlığında görevli eski uzman çavuş Nizamettin Peltek, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile savunma yaptı.

Tutuksuz sanık savunmalarının alınmasına devam ediliyor.

Eski Siirt 3. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Ahmet Şimşek, yardımcısı Albay Alican Erkiletlioğlu, eski İl Jandarma Komutan Vekili Albay Necati Metin ve eski Eruh 2. Komando Tabur Komutanı Yarbay İsmet Çehreli'nin de aralarında bulunduğu askerler, "Anayasa'yı ihlal", "yasama organına karşı suç", "hükümete karşı suç" ve "silahlı terör örgütü üyeliği" suçlarından yargılanıyor.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Sanık eski uzman çavuş pes dedirtti haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro