eposta yazdır zoom+ zoom-

Rus uzman Dmitriy Burıh'ten çarpıcı Türkiye Venezüella iddiası!

Rus uzman Dmitriy Burıh, Türkiye ile Venezüella ilişkilerini ve Erdoğan'ın ziyaretiyle birlikte yapılan anlaşmaları değerlendirdi. Burıh, Venezüella’nın Türkiye’nin Latin Amerika pazarına açılan kapısı olacağını söyleyerek Venezüella'da bu yıl 20 ton altın üretildini ve altının büyük bir kısmının Türkiye'ye ihraç edildiğini açıkladı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 07-12-2018 11:27 - Güncelleme: 07-12-2018 11:27

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Caracas ziyaretini ve Türkiye ile Venezüella arasında imzalanan anlaşmaları değerlendiren Rus uzman Dmitriy Burıh, iki ülke arasındaki ilişkilerin ileride gelişmeye devam edeceğini ve Venezüella’nın Türkiye’nin Latin Amerika pazarına açılan kapısı olacağını vurguladı.

Rusya Stratejik Araştırmalar Enstitüsü (RİSİ) ABD, Kanada ve Latin Amerika Ülkeleri Merkezi Başkan Yardımcısı Dmitriy Burıh, Sputnik'e verdiği röportajda Venezüella Devlet Başkanı Nicolas Maduro'nun ve yenilenen hükümetin yeni görev süresinde en önemli görevlerinden birinin ekonomik bağları azami derecede çeşitlendirmek ve yeni ortaklar bulmak olduğuna dikkat çekti.

VENEZUELA, PETROL İHRACATINA BAĞIMLILIKTAN KURTULMAYA ÇALIŞIYOR: Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Venezüella Devlet Başkanı Maduro'nun huzurunda iki ülke arasında 10 anlaşma imzalandığını söyleyen Burıh, "Venezüella, ekonomide belirlenen hedeflere ulaşmak ve petrol ihracatına bağımlılıktan kurtulmak için müttefiklere ihtiyaç duyuyor. Türkiye'nin daha önce Venezuela için geleneksel bir ticari-ekonomik ortak olmamasına rağmen Venezüellalıların Çin, Rusya ve Türkiye ile ilişki kurma arzusu bu şekilde açıklanabilir" diye konuştu.

VENEZUELA HAMLE YAPINCA ABD ANINDA YASAK GETİRDİ: İmzalanan çok sayıda anlaşmanın Venezüella yönetiminin ilgi alanlarını açıkça ortaya koyduğunu belirten Burıh, sözlerini şöyle sürdürdü: "Venezüella hükümeti tarafından madencilik sektörünü geliştirmeye yönelik adımlar atılır atılmaz ABD, herhangi bir ülkenin Venezüella ile altın üretimi ve satışı konusunda işbirliği yapmasına anında yasak getirdi. Bu nedenle Türkiye ile Madencilik Alanında İşbirliği Mutabakatı, Venezüella'nın hammadde ihracatını genişletmeyi ve ABD'nin Latin Amerika ülkelerine planlı bir şekilde uyguladığı yaptırımların çemberinden çıkmayı amaçlıyor."

VENEZUELA TÜRK ÜRÜNLERİ İÇİN BÜYÜK BİR PAZAR: Ankara'nın da yeni ortaklar üzerinden ticari-ekonomik ilişkilerini genişletmeyi istediği için Venezüella ile Türkiye arasındaki ilişkilerin gelişmeye devam edeceklerini söyleyen Burıh, şöyle konuştu: "Venezüella Türkiye'nin şimdiye kadar fazla açılmadığı Latin Amerika pazarına açılan kapısı olacak. Ayrıca Venezüella Türkiye menşeili ürünler için büyük bir pazar.

VENEZUELA'DA BU YIL ÜRETİLEN 20 TON ALTININ BÜYÜK BİR KISMI TÜRKİYE'YE İHRAÇ EDİLDİ: Ankara'nın diğer pek çok ülke gibi aktif bir biçimde altın satın aldığı da unutulmamalı, Venezüella'da bu yıl milyonlarca dolar değerinde 20 ton altın üretildi ve altının büyük bir kısmı Türkiye'ye ihraç edildi. Bu nedenle Venezüella-Türkiye arasındaki ilişkilerin geleceğini umut verici olarak değerlendiriyorum."

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Rus uzman Dmitriy Burıh'ten çarpıcı Türkiye Venezüella iddiası! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR9 YORUM
  • Farabi 07 Aralık 2018 19:28 Helal Reis,durmak yok yola devam.nerde bir Batililar tarafindan ezilen ulke varsa iyi iliskiler kuralim.Bizimde,onlarinda yararinadir elbette

    CEVAP YAZ 0 2

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro