eposta yazdır zoom+ zoom-

Ruhsar Pekcan aslen nereli yeni Ticaret Bakanı kimdir?

Ruhsar Pekcan aslen nereli yeni Ticaret Bakanı kimdir?

Cumhurbaşkanlığı yeni kabine sonrası ismi merak edilenlerden biri Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan oldu. Ruhsar Pekcan kimdir, biyografisi internethaber.com'da yer alıyor. Pekcan bakan olduğunu havaalanında gelen telefonla öğrendi...

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 09-07-2018 22:10 - Güncelleme: 10-07-2018 13:42

YENİ Kabine'de kim olduğu en çok merak edilen isimlerin bayında gelen Ticaret Bakanı Rushar Pekcan'ın 32 yıldır iş dünyasının içinde yer alan ve üst düzey öyneticilik yapan bir isim. Pekcan, bakan olduğunu havaalanında kendisine gelen telefonla öğrendi. O anda yanında Yeni Şafak yazarı Kemal Öztürk vardı.

32 YILDIR SEKTÖRDE... İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Fakültesi mezunu olan Ruhsar Pekcan, İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Fakültesi'nde Yüksek lisans yaptı. TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı olan Ruhsar Pekcan, 32 yıldır aktif olarak iş hayatında yer alıyor. 

MÜHENDİSLİK FİRMASI CEO'SU... Altyapı sektöründe faaliyet gösteren firmada Genel Koordinator; Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuş ve halen Karon Mühendislik San. ve Tic. Ltd. Şti.-İstanbul şirketinde CEO olarak görev yapmakta olup, DEİK Türkiye Suriye İş Konseyi Başkanlığını yürütmektedir.

RUHSAR PEKCAN'IN EŞİ KİMDİR KAÇ ÇOCUĞU VAR; Ruhsar Pekcan eşi ve çocukları hakkında henüz herhangi bir bilgi bulunmuyor.

2005 Yılında Karon'un CEO'su olan Ruhsar Pekcan, çeşitli projelerle, Kazakistan, Azerbaycan, Türkmenistan, Lübnan, Suriye, Libya, Sudan, Yemen, Yunanistan, Romanya, Bulgaristan, İspanya, Hırvatistan, Çin Hindistan ile aktif olarak ticaret yapıyor.

BAKAN OLDUĞUNU HAVAALANINDA TELEFONLA ÖĞRENDİ... Pekcan'ın Ticaret Bakanı olduğunu öğrendiği anlara tesadüfen tanık olan gazeteci Kemal Öztürk Twitter hesabı üzerinden o anları paylaştı. Öztürk, "Havaalanında yanımda bir hanımefendi oturuyordu. Bir telefon geldi, Cumhurbaşkanlığından çağrılıyorsunuz dendi. Sonra telefon yağdı. Ne oldu dedim, sanırım bakan oldum, herkes öyle diyor ben bilemiyorum. Öğrenmeye gidiyorum dedi. Yeni Ticaret Bakanımız Ruhsar Pekcan’dı kendisi." ifadeleriyle Pekcan'ın bakanlık haberini aldığı anları özetledi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Ruhsar Pekcan aslen nereli yeni Ticaret Bakanı kimdir? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR6 YORUM
  • Misafir 10 Temmuz 2018 10:01 NASIL OLUYOR YA ÜLKEYE BAKAN OLACAK İNSAN ÖNCEDEN HABERDAR EDİLMEZMİ YA TATİLDE YURTDIŞINDA OLURMU OLMAZMI UYGUNMU DEĞİLMİ SORULMAZMI ÖNCEDEN BİLGİLENDİRİLMEZMİ ANLAMAK ZOR GERÇEKTEN

    CEVAP YAZ 5 3
  • Misafir 10 Temmuz 2018 10:41 İLK ÖNCE CUMHURBAŞKANLIĞINDAN ARANIYOR. HENÜZ BASINA YANSIMAMIŞ. YANLIŞ BUNUN NERESİNDE.

    2 0
KİMDİR ?
Ruhsar Pekcan
RUHSAR PEKCAN KİMDİR?

Ticaret Bakanı olan Ruhsar Pekcan kimdir, aslen nereli? Karon Mühendislik şirketinin sahibi olan Ruhsar Pekcan'ın yaşamına dair kesitler içeren biyografisi: Ruhsar Pekcan aslen Manisalı.1958 doğumlu olan Pekcan evli ve iki çocuk an

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro