eposta yazdır zoom+ zoom-

Perinçek'ten SİHA iddiası! Bazı çevreler...

Perinçek'ten SİHA iddiası! Bazı çevreler...

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek son günlerde tartışma konusu yapılan SİHA'larla ilgili açıklamalarda bulundu. Perinçek; "Türk ordusu tabii ki kararlı olarak, polisimiz ve köy korucularımızla birlikte terör örgütlerini bitirecek." dedi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 14-09-2017 12:59 - Güncelleme: 14-09-2017 12:59

Almanya'nın başkenti Berlin'e hareketi öncesinde Atatürk Havalimanı'nda basın toplantısı düzenleyen Perinçek, iki ülkenin güvenliği için dostluğun sürmesinin çok önemli olduğunu söyledi.

Almanya'nın Türkiye'nin üçüncü büyük ticaret ortağı olduğunu anımsatan Perinçek, iki ülke arasında bazı sorunlar bulunduğunu belirtti.

ALMANYA'NIN GELECEĞİ AÇISINDAN ÖNEMLİ

Perinçek, Türkiye'nin toprak bütünlüğü ile Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve PKK'ya karşı mücadelesinin Almanya'nın geleceği açısında da önemli olduğuna dile getirdi.

SİHA AÇIKLAMASI

Terörle mücadelede kullanılan silahlı insansız hava aracılarıyla (SİHA) ilgili tartışmalarla ilgili bir soruyu da cevaplayan Perinçek, "Türkiye huzur istiyor, barış istiyor. Türkiye'de terörist örgüte yer yok. Türk ordusu tabii ki kararlı olarak, polisimiz ve köy korucularımızla birlikte terör örgütlerini bitirecek. Buna karşı birtakım şeyler var. Hoşnut olmayan çevrelerin, emperyalist çevrelerin itirazları var. Onlarla aynı ağzı kullanmalarını hiç kimse için doğru bulmuyoruz." ifadelerini kullandı.

ERMENİ SOYKIRIMI BİR YALAN

Sözde Ermeni soykırımı konusunda Berlin'deki bir üniversitede düzenlenecek çalıştaya Türkiye'den hiç kimsenin katılmamasının çok sevindirici olduğunu ifade eden Perinçek, "Bu konu için Yükseköğretim Kuruluna (YÖK) da teşekkür ediyoruz. Üniversitelerin hassasiyet gösterip, oradaki elemanlarını çekmesini de memnuniyetle de karşılıyoruz ama Almanya'ya ve Batı kamuoyuna bir kez daha hatırlatacağız: 'Ermeni Soykırımı, emperyalist bir yalandır. Uluslararası bir yalandır. Tarihsel bir yalandır.' Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi şunu saptadı:'1915 olayları, Yahudi Soykırımına benzemiyor. Aynı sınıflama içinde değildir." değerlendirmesini yaptı.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Perinçek'ten SİHA iddiası! Bazı çevreler... haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR10 YORUM
  • sivaslı 14 Eylül 2017 16:01 chp liler solculuğu vatanseverliği devletçiliği vatan partisinden öğrenmeli yoksa onun bunun hainın uğursuzun paçasına yapışarak değil. helal olsun sn perinçek.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro