eposta yazdır zoom+ zoom-

Perinçek ve Pamukoğlu birbirine girdi

Perinçek ve Pamukoğlu birbirine girdi

Ulusalcı kesimin önde gelen iki ismi adliyelik oldu. İşçi Partisi, Pamukoğlu hakkında hukuki işlem başlatma kararı aldı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 08-11-2014 17:04 - Güncelleme: 26-10-2015 01:44

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'i "PKK'ya yardım etmek"le suçlayan Hak ve Eşitlik Partisi Genel Başkanı Osman Pamukoğlu'na yanıt geldi.

 Hak ve Eşitlik Partisi Genel Başkanı Osman Pamukoğlu 1 Kasım 2014 tarihinde partisinin resmi internet sitesinde yayınlanan yazısında İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek hakkında bazı iddialara yer verdi. Pamukoğlu yazısında; “1998 yılında PKK ’ya silah ve para yardımı yapmakla suçlanıp hakkında dava açılmadı mı? Aynı tarihte Terörle Mücadele Yasası çerçevesinde 14 ay hapis cezası alıp yatmadı mı?” ifadelerini kullandı.

İFTİRAYA SARILIYOR AÇIKLAMASI

Osman Pamukoğlu’nun bu iddialarına İşçi Partisi'nden yanıt geldi. “Bu açıklamalar gerçek dışıdır” denilen yanıtta, “Ergenekon davası savcılarından sonra Osman Pamukoğlu da, Ankara DGM kararıyla mahkûm edilmiş bir iftirayı on altı yıl sonra yeniden dillendirmiştir” denildi.

Pamukoğlu’nun iddialarına dair hukuki işlemin başlatılacağını da ifade eden İşçi Partisi açıklamasında, "Osman Pamukoğlu’na soruyoruz.

Bütün belgeler ve bilgiler ortadayken neden bu iftiralara başvuruyorsunuz?

En son Ergenekon Davası sürecinde de mahkeme salonlarında çürüttüğümüz “1998 Tertibi” ile ilgili düzmece iddiaları ısrarla gündeme getirerek neden Gladyo’ya alet oluyorsunuz?

Hâlâ bu yalanlarınızın arkasında mısınız?” denildi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Perinçek ve Pamukoğlu birbirine girdi haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR3 YORUM
  • yorum 08 Kasım 2014 23:59 osman pamukoğlunu sevmem. ancak doğu perincek ve onun siyasi uzantısının ne olduğu ortada. ayrıca şamda apo ile görüşende doğu perincekin ta kendisi. internetten yazın bakalım ne çıkacak. perincekin pkk militanlarını selamlamasını ve apo ile dirsek temasını görecektir herkes

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro