eposta yazdır zoom+ zoom-

Muharrem İnce'nin kehaneti: Benimle görüşmek istediler

Muharrem İnce'nin kehaneti: Benimle görüşmek istediler

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, kazanacağını anlayan 50 güçlü ülkenin büyükelçilerinin kendisiyle görüşmek istediğini söyledi. İnce'nin tartışılan sözlerine Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'dan yanıt gecikmedi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 21-06-2018 15:49 - Güncelleme: 21-06-2018 15:58

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, "Amerikalılar beni aradı" çıkışını akıllara getiren bir açıklama yaptı. Dün Mersin mitinginde halka seslenen İnce, "Kazanacağımı nereden anlıyorum biliyor musunuz? Dünyada 200 ülke var, bunların 50 tanesi güçlü ülke. Bu 50 ülkenin hemen hemen hepsinin büyükelçisi benimle görüşmek istedi. Buradan anlıyorum." ifadelerini kullanmıştı.

GÜLÇÜ ÜLKELER İNCE İLE GÖRÜŞMEK İSTİYORMUŞ
Güçlü ülkelerin büyükelçilerinin kendisiyle görüşmek istediğini, bu nedenle seçimi kazanacağına artık iyice inandığını söyleyen İnce, yine tartışma konusu oldu. Polemik konusu olan bu sözlere hükümetten yanıt geldi.

"BÜYÜKELÇİLER OY VERSEYDİ İNCE CUMHURBAŞKANI OLURDU"
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ile ilgili, "Büyükelçiler oy verseydi eminim İnce cumhurbaşkanı olurdu ama Türk milleti oy vereceği için Erdoğan cumhurbaşkanı olacak." dedi.

Bozdağ, seçim çalışmalarını sürdürdüğü Yozgat'ta Akdağmadeni ilçesinde partisince düzenlenen mitingde, CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin 50 güçlü ülkenin büyükelçilerinin kendisini aradığını ve onlarla görüştüğünü söylediğini aktardı.

İnce'nin, "Ben kazanacağımı bunların aramasından anladım" dediğini belirten Bozdağ, şunları kaydetti:

"50 büyük ülke diyor. O ülkeleri biz biliyoruz. Muharrem İnce doğru söylüyor. Bu 50 büyük ülkenin 50'si de eminim ki 'Tayyip Bey kaybetsin Muharrem İnce kazansın' ister, hiç şüphemi yok. Neden Amerika'dan bir telefon edildi? Doğru mu eğri mi demeden Sayın İnce o telefonu kullandı. Amerika'dan telefon neyi emrediyorsa onu yaptı, konuyu Türkiye'nin gündemine getirdi. Demez mi adam, 'ben Muharrem İnce'yi telefonla oynatıyorum. Telefonla ince ince dönderiyorum, istediğimi yaptırıyorum ama bu Tayyip Erdoğan'a lafımı geçiremiyorum' demez mi adam? Onun için Amerika'ya, Avrupa'ya karşı milletinin, devletinin hukukunu koruyan gür bir sesi elbette istemezler. Buradan söylüyorum, 50 büyük ülkenin büyükelçileri sandığa gidip oy vermeyecek. Başka ülkeler Türkiye'ye cumhurbaşkanı, milletvekili seçmeyecek. Başka ülkelerin vatandaşları da oy vermeyecek. Sandıkta Akdağmadenililer, Yozgatlılar oy verecek. Büyükelçiler oy verseydi eminim İnce cumhurbaşkanı olurdu ama Türk milleti oy vereceği için Erdoğan cumhurbaşkanı olacak, AK Parti parlamentoda salt çoğunlukta iktidar olacak."

Gizemli Amerikalıdan Muharrem İnce'ye yeni mesaj

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Muharrem İnce'nin kehaneti: Benimle görüşmek istediler haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR42 YORUM
  • Misi 22 Haziran 2018 05:21 Türkiye halkı bundan böyle Saddam’ın, Esed’in, Stalin’in, Hitler’in ülkesindeki kadar özgür kalacak. Yani özgürlüğünüz olmayacak. Türkiye’de muhalefet, artık ‘Tek Adam’ ile yönetilen ülkeler kadar güçlü olabilecek, yani etkisiz ve cılız ise yaşamasına izin verilecek. Türkiye’de medya artık ‘Tek Adam’ yönetimlerinde olduğu kadar bağımsız ve tarafsız olacak, yani özgür ve güçlü bir muhalif yayın kalmayacak…

    CEVAP YAZ 7 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro