eposta yazdır zoom+ zoom-

Muhalifler Barzani'nin istifasını istedi

Muhalifler Barzani'nin istifasını istedi

Tüm uyarılara rağmen referandumdan geri adım atmayan ve Kerkük'te büyük bozguna uğrayan Barzani için bu kez de IKBY'deki muhalifler harekete geçti. Sözcü Şoreş Haci, Barzani'nin istifasını istedi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 23-10-2017 00:51 - Güncelleme: 23-10-2017 00:51

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY) muhalefetin başını çeken Goran Hareketi Sözcüsü Şoreş Haci, Kerkük'te yaşananlar sonrası Barzani'nin istifasını istedi. Hükümet kabinesinin de lağvedilmesi gerektiğini ifade eden Haci, Peşmerge'nin heybetinin kırıldığını ve kanla elde edilen bir çok kazanımın heba edildiğini söyledi.

Goran Hareketi Sözcüsü Şoreş Haci, Süleymaniye’deki parti merkezinde düzenlediği basın toplantısında, "Halkımız, kanıyla elde ettiği birçok kazanımı kaybetti. Peşmerge’nin heybeti kırıldı. Birçok dost ülkeyi kaybettik. Bunların hepsinin sebebi geçmişte başarısız olan iktidardan kaynaklanıyor." İfadelerini kullandı.

BARZANİ'NİN İSTİFASINI İSTEDİ

IKBY Başkanı Mesut Barzani ve Başkan Yardımcısı Kosret Resul’un meşruiyetlerinin kalmadığını savunan Haci, “Görevlerinden istifa etmeleri gerekiyor. Aynı zamanda mevcut hükümet kabinesi de lağvedilmeli. Ulusal Kurtuluş Hükümeti kurulmalı ve başkanlık yasası da lağvedilmeli ve yeninden elden geçirmelidir.”dedi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Muhalifler Barzani'nin istifasını istedi haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • Misafir 23 Ekim 2017 02:37 Muhalif RTE ve Sunni Diyaneti mi?......................

    CEVAP YAZ 0 2

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro