eposta yazdır zoom+ zoom-

Muhalefetin 4'lü ittifakına hükümetten ilk tepki!

Muhalefetin 4'lü ittifakına hükümetten ilk tepki!

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, 4 partinin ittifak kararına ilişkin, "Bu ittifak benim gördüğüm esasında dört benzemezlerin bir ittifakı. Hani zoraki nikah derler ya zoraki nikah gibi zoraki bir ittifak görüyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 02-05-2018 10:36 - Güncelleme: 02-05-2018 10:36

Muhalefetin 4'lü ittifakına MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin "Hayırlı uğurlu olsun" yorumundan sonra bir açıklama da hükümet adına Başbakan Yardımcısı Bozdağ'dan geldi.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, 4 partinin ittifakına ilişkin yaptığı açıklamada, ''Bu ittifak benim gördüğüm esasında dört benzemezlerin bir ittifakı. Hani zoraki nikah derler ya zoraki nikah gibi zoraki bir ittifak görüyoruz. Bunları motive eden, bir araya getiren şey esasında Türkiye'nin çıkarları, geleceği, yapılacak işler falan değil, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan karşıtlığıdır.'' dedi.

''ÖFKELİLER İTTİFAKI''
''Buna esasında şöyle demek lazım'' diyen Bozdağ, ''Recep Tayyip Erdoğan karşıtları ittifakı, öfkeliler ittifakı. Cumhurbaşkanımıza karşı öfkesi olanlar bir araya geldiler. Eminim ki bu ittifak merhum Necmettin Erbakan Hoca'nın kemiklerini sızlatmıştır. Çünkü Erbakan Hoca'nın temsil ettiği bütün değerlerin düşmanıdır CHP. 'Cumhurbaşkanı seçiminde artık netice alamayacağımız anlaşıldı, bari parlamentoda hatırı sayılır bir çoğunluk elde edelim de cumhurbaşkanının yukarıda elini ayağını bağlı tutalım' diye Türkiye'nin önünü kesme ittifakı bu noktada. Onun için bunların Cumhurbaşkanımıza karşı olan nefretleri, kinleri akıllarını başından almış, ne yaptıklarını pek bilmiyorlar." ifadelerini kullandı.

''ABDULLAH GÜL BÜYÜK HATALAR YAPMIŞTIR''
Abdullah Gül konusuna da değinen Bekir Bozdağ, ''Benim hissiyatım, fevkalade büyük bir yanlış yapmıştır. Siyaseten belki bir siyasinin yapabileceği en büyük hataları hem de itiraflarıyla beraber perçinlemiştir." dedi.

Bahçeli'den 4'lü ittifak için ilk yorum

 

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Muhalefetin 4'lü ittifakına hükümetten ilk tepki! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR50 YORUM
  • Misafir 02 Mayıs 2018 18:08 saltanat için bir araya gelmiş ve seçim barajını aşamayacak olan mhp ile bbp hüllenize-pardon-ittifakınıza katılınca sorun olmuyor da adalet ve hukuk için bir araya gelen 4 partinin ittifakı mı sorun oluyor bozdağ?mhp be bbp ile hülleniz, saltanatınınızın devamı için saltanat kayığınıza aldınız kaçak yolcularınızdır.kaçak oldukalrını biliyorsunuz işiniz bitince saltanat kayığınızdan atmak için.

    CEVAP YAZ 1 2
  • Misafir 02 Mayıs 2018 19:23 şimdiye kadar nerdeydun ha nerdeydun

    0 0
KİMDİR ?
Abdullah Gül
ABDULLAH GÜL KİMDİR?

Abdullah Gül kaç yaşında aslen nereli, eşi ve çocukları kimdir? 11. Cumhurbaşkaın Abdullah Gül'ün siyasi hayatı ve ailesine dair biyografisi şöyle; Abdullah Gül 29 Ekim 1950’de Kayseri’de doğdu. &Ou

DEVAMI » Bekir Bozdağ
BEKİR BOZDAĞ KİMDİR?

64. ve 65. hükümette Adalet Bakanı olan Bekir Bozdağ, aslen Yozgatlı. 1 Nisan 1965'te Yozgat Akdağmadeni'nde doğan Bekir Bozdağ'ın babasının ismi Mehmet Duran , annesinin adı ise Nuriye. Asıl mesleği avukatlık olan Bekir Bozdağ Uludağ &Uum

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro