eposta yazdır zoom+ zoom-

"MİT'in Adil Öksüz'ü paketleyip getirmesi kuvvetle muhtemel"

"MİT'in Adil Öksüz'ü paketleyip getirmesi kuvvetle muhtemel"

Yeni Şafak gazetesi yazarı eski Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Bülent Orakoğlu, 15 Temmuz darbe girişiminin kilit ismi, firari Adil Öksüz'ün Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) tarafından "paketlenip" Türkiye'ye getirilebileceğini iddia etti.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 14-05-2018 10:48 - Güncelleme: 14-05-2018 10:48

Türkiye 24 Haziran'da seçime giderken 15 Temmuz darbe girişiminin kilit ismi Adil Öksüz'ün seçimden önce paketlenerek Türkiye'ye getirileceği iddiası güçlü bir şekilde konuşulmaya başlandı. Yeni Şafak gazetesi yazarı Bülent Orakoğlu, firari Adil Öksüz'ün Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) tarafından "paketlenip" Türkiye'ye getirilebileceğini iddia etti. 

Kanun hükmünde kararname (KHK) ile Cumhurbaşkanlığı'na bağlanan MİT'in daha önce 19 ülkeden 83 "FETÖ1 firarisini Türkiye'ye getirdiğini belirten Orakoğlu, köşesinde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın şu açıklamasına yer verdi:

"HANGİ ÜLKEDE OLDUĞUNU SÖYLEMEM DOĞRU OLMAZ..." "Adil Öksüz haininin nasıl serbest bırakıldığını, bu işte kimlerin parmağı olduğunu unutmuş değiliz. Bu şahsın izini sürüyoruz. Takipteyiz. Bazı bağlantılar kurulmuş vaziyette; hangi ülkede olduğunu söylemem uygun olmaz. Temennim odur ki aldığımız istihbarat doğru çıkarsa onunla ilgili adımı da attığımız gibi gerçekleştireceğiz.‘’

"KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK..." Orakoğlu, söz konusu alıntısının ardından "MİT'in Adil Öksüz'ü paketleyip Türkiye'ye getirmesinin kuvvetle muhtemel göründüğünü" ifade etti. Orakoğlu, "MİT Adil Öksüz’ü de paketleyebilecek mi?" başlıklı yazısını şöyle bitirdi:  Anlaşılan, 15 Temmuz Kalkışmasının planlayıcısı ve uygulayıcısı Adil Öksüz’ü MİT’in paketleyip Türkiye’ye getirmesi kuvvetle muhtemel görünüyor. Darısı başta FETÖ elebaşı Gülen olmak üzere diğer hainlerin başına! Adil Öksüz veya diğer FETÖ’cülerin yakalanmasından endişe edenler için söyleyebileceğimiz tek şey ‘Korkunun ecele faydası yok.’..."

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN "MİT'in Adil Öksüz'ü paketleyip getirmesi kuvvetle muhtemel" haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR14 YORUM
  • Fikri 15 Mayıs 2018 07:40 Çok şaşırdım. Tam da seçim arefesi. Acaba gelirse kimleri fişler?

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro