eposta yazdır zoom+ zoom-

Mike Pence'in Hakan Atilla şeytanlığı! Haberim yok

Mike Pence'in Hakan Atilla şeytanlığı! Haberim yok

Yeni Şafak yazarı Hüseyin Likoğlu, ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence'in, İran yaptırımlarını deldiği iddiasıyla ülkesinde tutuklu bulunan eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla ile ilgili yöneltilen soruyu “Ne, bizim mahkemelerde bir Türk kamu bankasının yetkilisi mi yargılanıyor? Hiç haberim yok" diye yanıtladığını ileri sürdü.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 10-09-2018 08:59 - Güncelleme: 10-09-2018 08:59

Hüseyin Likoğlu, "Papaz için en iyi ceza" başlığıyla yayımlanan yazısında "Papaz Brunson üzerinden bir tezgâhın döndüğünü artık sokaktaki bir çocuğa sorsanız bile size anlatır" görüşünü dile getirdi. 

"Mesele tezgâh değil, tezgâhla hedeflenen ne? Papaz Brunson, meselesini derinleştirip içinden çıkılmaz hale getiren ABD’nin Başkan Yardımcısı Mike Pence’tir" diyen Likoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

"Pence'in olayı ilk gündeme getirme şekli çok ilginç. Pence, üst düzey bir Türk yetkilisine papaz Brunson'ı dile getirir. Üst düzey Türk yetkili Pence'e konunun yargıda olduğunu ve Türk yargısının bağımsız olduğunu söyler. Türk yetkili, ABD'de yargılanmakta olan Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla'yı hatırlatarak, 'Nasıl ki sizin yargınız bağımsızsa bizim yargı da bağımsız.

Yargılamanın neticesini bekleyeceğiz' der. İşte tam bu sırada Pence'in şeytanlığı ortaya çıkar. Pence, salağa yatarak, 'Ne, nasıl yani, bizim mahkemelerde bir Türk kamu bankasının yetkilisi mi yargılanıyor? Hiç haberim yok. ABD'ye gidince ilgileneceğim' der. Evet, Türkiye-ABD ilişkilerini kopma noktasına getiren Pence, ya böyle cahil, ya da böyle kurnaz."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Mike Pence'in Hakan Atilla şeytanlığı! Haberim yok haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR7 YORUM
  • misafir 10 Eylül 2018 16:00 bizim dış işleri bakanı da brunson dan haberimiz olmadı demişti...aynı kafadalar yani

    CEVAP YAZ 2 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro