eposta yazdır zoom+ zoom-

Mehmet Şimşek'ten dolardaki yükselişle ilgili özeleştiri

Mehmet Şimşek'ten dolardaki yükselişle ilgili özeleştiri

Dolar kurundaki yükselişle ilgili konuşan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek Türkiye ekonomisinin büyüme oranlarının yüksek olmasına karşın bunun kura yansımasıyla ilgili dikkat çeken bir özeleştiride bulundu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 26-03-2018 13:16 - Güncelleme: 26-03-2018 13:16

Son günlerde sert yükselerek 4 lirayı aşan dolar karşısında TL'de büyük değer kayıpları yaşandı. Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'in konuyla ilgili açıklaması oldukça dikkat çekiciydi. Şimşek ekonomik büyümenin kura yansımamasını Türkiye'deki tasarruf yetersizliğine bağladı.

Türkiye'nin yaşadığı şoklara karşı büyük dayanıklılık gösterdiğini ve 2010-2017 döneminde yüzde 6,7 büyüdüğünü belirten Şimşek, TRT Haber canlı yayınında yaptığı konuşmada, "Bu sıkıntıların en çok yansıdığı alan tabii ki kurdur, çünkü Türkiye'nin tasarrufları yetersiz" diye konuştu. Şimşek, "Bütün gelişmeler, kalıcı, uzun vadeli kaynak akışını olumsuz etkiledi, bu kura yansıyor" değerlendirmesini yaptı.

Dünya ekonomisi ile ilgili değerlendirmede bulunan Şimşek, "Kısa vadede küresel büyüme iyi, küresel ticarette de bir toparlanma var, ama orta ve uzun vadede riskler mevcut. Dünya liderleri doğru politikaları işbirliği içinde ortaya koyarsa, dünya bu sorunları atlatır" şeklinde konuştu.

Dolar güne nasıl başladı 26 mart 2018

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Mehmet Şimşek'ten dolardaki yükselişle ilgili özeleştiri haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR37 YORUM
  • Misafir 27 Mart 2018 09:57 Sayın şimşek iyi bir devlet adamıdır. Saygı duyduğum bir insandır. Ancak vatandaş olarak şunu ifade etmek isterim ki ay sonunu bile zor getiren insanlardan tasarruf beklemek de pek akıllıca değil. Malesef ülkemizde birçok aile birçok insan ay sonunu zor getiriyor geçim sıkıntısı hat safhada. Tasarruf olması için insanların aylık ihtiyaçlarını karşıladıktan sonra geriye bir miktar para kalmalı ki tasarruf yapabilsin yoksa nasıl yapsın ki.

    CEVAP YAZ 0 3
KİMDİR ?
Mehmet Şimşek
MEHMET ŞİMŞEK KİMDİR?

Mehmet Şimşek aslen nereli, İngiliz vatandaşı mı ilk eşi hangi ülkenin vatandaşıydı? Mehmet Şimşek'in ilk evliliği ile ikinci eşi Esra Şimşek ve çocukları hakkında merak edilenleri aktaralım. Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro