SON DAKİKA

eposta yazdır zoom+ zoom-

Mamak'ta mülteci çocuklar için yeni proje

Mamak'ta mülteci çocuklar için yeni proje

Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Şafaktepe İlkokulu'nda "Çocuklarımız Geleceğimiz" adlı yeni bir projeyi hayata geçiriyor. Danışmanlığını Prof. Dr. Zuhal Topçu'nun yaptığı projenin yürütücülüğünü ise Dr. Züleyha Ertan Kantos yapıyor.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 12-11-2018 19:09 - Güncelleme: 12-11-2018 19:09

MAMAK İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Şafaktepe İlkokulu'nda sosyo-ekonomik seviyesi düşük Türk ve mülteci öğrencilerin; ekonomik, okuma yazma ve davranış problemlerini ortaya koymak ve çözüm önerilerinin geliştirilmesi için yeni bir projeye imza attı. Danışmanlığını Prof. Dr. Zuhal Topçu'nun yaptığı projenin yürütücülüğünü ise Dr. Züleyha Ertan Kantos yapıyor.

Mamak'ta "Çocuklarımız Geleceğimiz" adlı proje hayata geçiyor. İlçe Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney'in desteğiyle hazırlanan proje ile ilçede bulunan mülteci çocukların okuma-yazma ve davranış problemleri tespit edilerek çözüm yolları araştırılacak. Yürütücülüğünü sınıf öğretmeni Dr. Züleyha Ertan Kantos, danışmanlığını ise Prof. Dr. Zuhal Topçu'nun yaptığı proje ile savaştan kaçan mülteci çocukların Türkçe öğrenimi hedefleniyor.

OYUN TERAPİSİ İLE DAVRANIŞ SORUNLARI ÇÖZÜLECEK

Mamak Şafaktepe İlkokulu'nda yürütülecek projede, alanında uzman isimler davranış sorunları bulunan mülteci ve Türk çocuklara oyun terapisi uygulayacak. Projenin hedefleri ise şöyle:

- Velilerimizi, öğrencilerimizi ve gönüllüleri; mülteci öğrencilere “Türkçe ve okuma- yazma “öğretme işine dahil ederek velilerimizde, öğrencilerimizde ve toplumdaki önyargıları yıkmak.

- Dil sorunu nedeniyle zor bir dönem olan “ okuma-yazma” sorununu kısa bir dönemde çözmek

- Savaşın, mülteci öğrenciler üzerindeki olumsuz etkilerini oyun terapisi ile azaltmak.

- Öğrencilerin yardımseverlik, sevgi ve kardeşlik duygularını artırmak.

- Mülteci öğrencileri, akranları ile birlikte almaları gereken eğitime hızlıca dahil etmek.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Mamak'ta mülteci çocuklar için yeni proje haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • Misafir 18 Kasım 2018 19:59 Projeye 2017_ 2018 eğitim yılında katıldım sınıfıma yeni gelen 4 mülteci öğrencimi velilerim plan dahilinde çalıştırdı. Psokolojik ve akademik yönden çok faydalı oldu

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro